Rīga, 25. apr., LETA. Otrdien, 29. aprīlī, Latvijas pagastu vadītāju un bibliotekāru 5. kongresa laikā Rīgas Kongresu namā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība pasniegs balvas konkursa "Pagasta bibliotekārs - Gaismas nesējs" uzvarētājiem, aģentūru LETA informēja konkursa rīkotāji.
Konkursā piedalījās 20 pagastu bibliotekāri. No katra Latvijas reģiona tiks apbalvots viens bibliotekārs - Gaismas nesējs. Galvenais bibliotekāru vērtēšanas kritērijs šogad ir ieguldījums sava pagasta novadpētniecības attīstībā.

LNB Atbalsta biedrība konkursu "Pagasta bibliotekārs - Gaismas nesējs" rīko otro reizi. Tas dod iespēju lasītājiem un LNB Atbalsta biedrībai pateikties bibliotekāriem par vietējās bibliotēkas attīstību, lielo ieguldījumu sava pagasta kultūras dzīves pilnveidošanā un pašaizliedzību savā darbā, palīdzot ikvienam lasītājam tikt pie nepieciešamās informācijas un zināšanām.

Labākos pagasta bibliotekārus izvirzīja reģionu kuratori, rajonu galvenās bibliotēkas un lasītāji, savukārt kandidātus pēc konkursa nolikuma kritērijiem vērtēja LNB Atbalsta biedrība.

Balvu fondā konkursa uzvarētājiem ir SIA "Lattelecom" sarūpētās digitālās videokameras un SIA "Emīla Gustava šokolādes" sarūpētā "Gaismas pils" šokolāde. Digitālās videokameras bibliotekāri varēs pielietot, lai iemūžinātu pagasta kultūras dzīvi un liecības par sava novada vēsturi, kā arī veidotu bibliotēku mājaslapas internetā.
 

Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA