Jau aprīļa beigās, ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, būs pieejama izglītojošās datorspēles "Uzcel Gaismas pili!" krieviskā un angliskā versija. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības mājas lapā www.gaisma.lv ikviens interesents varēs iegūt informāciju par spēli un to lejupielādēt. Pirms pusgada klājā tika laista spēles latviskā versija un tā ir iemantojusi lielu popularitāti ne tikai bērnu, jauniešu, bet arī pieaugušu cilvēku vidū.
Pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda granta finansējumam LNB Atbalsta biedrība, kura ir šīs spēles idejas autors un pasūtītājs, īsteno projektu "Datorspēles "Uzcel Gaismas pili!" pieejamības nodrošināšanu krievu un angļu valodā". Projekta mērķis ir nodrošināt datorspēles "Uzcel Gaismas pili!" pieejamību bērniem un jauniešiem krievu un angļu valodās, piedāvāt mērķa grupai iepazīties ar Gaismas pili, latviešu folkloru, literatūru, rakstniekiem un dažādiem latviešu literatūras tēliem bērniem un jauniešiem saprotamā un pieņemamā veidā, apgūt pamatskolas obligāto latviešu valodas literatūru, izmantojot datorspēli kā palīglīdzekli, un attīstīt latviešu valodas prasmi, kā arī iedrošināt mērķa grupu izmantot vietējās bibliotēkas pakalpojumus.

Jau aprīļa beigās, lai popularizētu spēles krievisko un anglisko versiju, tiks uzsākti LNB Atbalsta biedrības braucieni uz mazākumtautības skolām, kur notiks 40 iepazīstināšanas pasākumi ar datorspēli "Uzcel Gaismas pili!". Skolēniem tiks dalīti noderīgi prezentāciju materiāli ar spēles varoņu tēliem, kā arī notiks balvu izspēle. Pasākumu laikā plānots arī aptaujāt bērnus un skolotājus par šādas spēles lietderību, un iegūtie rezultāti tiks publiskoti jūnija mēnesī.

Datorspēles darbība notiek virtualizētā Gaismas pilī – topošajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā. Spēles mērķis ir ievadīt bērnus jauno tehnoloģiju pasaulē, iepazīstinot ar LNB projektu – Gaismas pili un Gaismas tīklu. Izglītojošās datorspēles galvenie varoņi ir modernizēti latviešu literatūras tēli un autori – Lāčplēsis, Princese, Rainis, Čaks un citi. Spēles latviskā versija šobrīd ir ļoti iecienīta bērnu, jauniešu un arī pieaugušo vidū.

Datorspēles "Uzcel Gaismas pili!" projekta idejas autors un pasūtītājs ir LNB Atbalsta biedrība, un tā tapusi ar Lattelecom, Valsts Kultūrkapitāla fonda, UNESCO, LR Kultūras ministrijas un Pasaules Brīvo Latviešu apvienības finansiālu atbalstu. Datorspēles projekta vadītājs ir producents Bruno Aščuks, scenārija autore – Nora Ikstena, programmēšanas grupas vadītājs – Raimonds Ūdris, mākslinieki – programmētāji – Egils Mednis, Indulis Gailāns un Harijs Brants, spēles latvisko versiju ierunājuši aktieri Katrīna Pasternaka un Juris Kalniņš.

Spēli adaptēt krievu valodā ir palīdzējuši: Artūrs Punte, Roalds Dobrovenskis un Diāna Palijčuka, savukārt, spēli ir ierunājuši aktieri: Gaļina Baženova un Mihails Karasikovs.

Spēli adaptēt angļu valodā ir palīdzējuši: Andris Mellakauls un Nora Ikstena, ierunājuši: Baņuta Rubess un Niks Gothams.

Šobrīd datorspēles "Uzcel gaismas pili!" latviskā versija ir pieejama ikvienam interesentam bez maksas LNB Atbalsta biedrības mājas lapā www.gaisma.lv un portālā www.apollo.lv. Datorspēle "Uzcel Gaismas pili!" ir šobrīd visaktuālākā un vairāk komentētākā spēle Apollo portāla spēļu sadaļā.

Spēles krieviskās un angliskās versijas izstrāde ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šīs spēles saturu pilnībā atbild Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Lāsma Brantevica
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67843767
E-pasts: lasma@gaisma.lv
www.gaisma.lv