Projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros aprīlī un maijā vairākās Latvijas reģionālajās bibliotēkās norisināsies diskusijas par bibliotēkās pieejamo resursu izmantošanu, kurās piedalīsies sabiedrībā zināmas personas.
 
Par informācijas meklēšanu bibliotēkā un internetā un par projekta ietvaros ieviestajiem jauninājumiem publiskajās bibliotēkās diskutēs bibliotekāri, skolēni, bibliotēku apmeklētāji, mediju pārstāvji un projekta atbalstītāji - rakstniece, žurnāla "Rīgas Laiks" un bērnu grāmatu izdevniecības "Liels un mazs" redaktore Inese Zandere, producents un TV3 šova "Gribi būt miljonārs?" vadītājs Ģirts Līcis, mārketinga projektu vadītājs un mūziķis Pauls Ķesteris un reklāmas speciāliste un mūziķe Māra Upmane.
Diskusiju mērķis ir veicināt vietējo iedzīvotāju informētību par bibliotēkās pieejamajiem resursiem un motivēt šos resursus izmanot savas profesionālās un privātās dzīves kvalitātes celšanai.

"Esmu pārliecināts, ka šīs tikšanās būs abpusēji aizraujošas – gan man, gan sastaptajiem jauniešiem. Būs interesanti parunāties par to, kā veiksmīgi izmantot mūsu laikmeta sniegtās iespējas izglītoties un iegūt vērtīgu informāciju gan darbam, gan pašizaugsmei", savu gatavību piedalīties pasākumā apliecina mūziķis Pauls Ķesteris.

Pirmās diskusijas notiks:

Šī gada 28. aprīlī:
  • plkst. 11:00, Rojas pagasta bibliotēkā, (Zvejnieku iela 5, Roja);
  • plkst. 14:00, Kabiles bibliotēkā (Pasta māja, Kabile, Kabiles pagasts);

Šī gada 12. maijā:

  • plkst. 10:30, Alūksnes pilsētas bibliotēkā (Alūksnē, Lielā Ezera ielā 24);
  • plkst. 13:00, Gulbenes bibliotēkā (Gulbene, O.Kalpaka iela 60a);
  • plkst. 16:00, Madonas rajona bibliotēkā (J.Poruka iela 2, Madona).

Projektu "Trešais tēva dēls" koordinē v/a "Kultūras informācijas sistēmas". Projektu īsteno 874 pašvaldību publiskās bibliotēkas sadarbībā ar visām Latvijas pašvaldībām. Projektu finansē Latvijas Republikas un Bila & Melindas Geitsu fonda iniciatīva Global Libraries, bet programmatūru nodrošina iniciatīvas Global Libraries partneris, korporācija Microsoft.

Latvijas valsts ieguldījums projektā "Trešais tēva dēls" šobrīd ir 21,2 miljoni USD. Bila & Melindas Geitsu fonda ziedojums ir 16,2 miljoni USD, bet korporācija Microsoft ziedojusi programmatūru 8,9 miljonu USD vērtībā. Vairāk informācijas par Latvijas publisko bibliotēku attīstības projektu "Trešais tēva dēls" var meklēt mājas lapā www.3td.lv.

 
Informāciju sagatavoja:
Kaspars Rūklis
VA "Kultūras informācijas sistēmas" 3td Komunikācijas vadītājs
Tālr.: 7844885, 29405048
E-pasts: kaspars.ruklis@3td.lv
www.3td.lv