Rīga, 22. apr., LETA. Šogad Nacionālais kino centrs (NKC) iecerējis sadarbībā ar Krievijas Valsts filmu fondu sākt Latvijas filmu mantojuma atjaunošanu un digitalizāciju, šodien žurnālistus informēja NKC direktore Ilze Gailīte Holmberga.
Tāpat NKC sadarbībā ar VA "Kultūras informācijas sistēmas" strādās pie Latvijas filmu pieejamības nodrošināšanas Latvijas bibliotēku tīklā, lai jūnija vidū Latvijas bibliotēku datoros būtu iespējams jau noskatīties 50 Latvijas pēdējo gadu filmas.

Gailīte Holmberga informēja, ka abu projektu īstenošana plānota ilgā laika posmā. Šogad abiem NKC iecerētajiem projektiem paredzēti 150 000 latu.

Lai popularizētu Latvijas filmas tepat Latvijā, NKC ir izveidojis sadarbību ar kinoteātri "Rīga", lai veicinātu un organizētu Latvijas filmu pirmizrādes un tematiskas programmas, kā arī organizētu Rīgas Kinomuzeja pasākumus visa šā gada garumā un turpmāk, norādīja NKC direktore.

Viena no NKC aktivitātēm šogad būs arī piedalīšanās "Tautiešu mēnesī", ko Dziesmu svētku laikā rīko Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts (ĪUMSILS). NKC šajā laikā interesentiem piedāvās spēlfilmu programmu kinoteātrī "K.Suns".

Ar NKC līdzdalību top arī konkursā "Citi filmu nozares projekti" atbalstīts projekts "Latvijas filmas brīvā dabā", kura laikā tiek veidota filmu programma vasaras seansiem visā Latvijā, bet kā veltījums Latvijas 90 gadu jubilejai iecerēti kinohroniku seansi "Latvijas desmitgades", kas oktobrī un novembrī būs skatāmi kinoteātrī "Rīga".

Gailīte Holmberga informēja, šogad NKC iecerējis arī dažādus filmu nozares projektu konkursus, tā, piemēram, vasaras sākumā NKC plāno izsludināt scenāriju rakstīšanas atbalsta programmu 2008. gadam 20 000 latu apmērā.

Šogad NKC ir rezervējis 300 000 latus atbalsta programmai par Latvijas filmu izplatīšanas panākumiem, kas tiks realizēta gada otrajā pusē.

NKC jau ir izsludinājis 2008. gada konkursu citiem filmu nozares projektiem 190 000 latu apmērā - Latvijas filmu 35 milimetru kopiju izgatavošanai un subtitrēšanai, filmu festivāliem un forumiem Latvijā, semināriem, kursiem un citiem filmu mākslas izglītības pasākumiem Latvijā, filmu profesionāļu dalībai filmu festivālos un filmu tirgos ārvalstīs, kā arī filmu profesionāļu apmācībai ārvalstīs un Latvijas un Eiropas filmu izplatīšanai Latvijā.

Tāpat ir izsludināts NKC administrētais Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras programmas "Līdzfinansējums filmu projektiem Eiropas Savienības sabiedrisko fondu finansējuma piesaistei" konkurss. Šajā konkursā piešķiramais finansējums ir 180 000 latu. Iesniegšanas termiņš - šā gada laikā.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA