"Es skatos uz vēl neuzcelto bibliotēku kā valsts parāda atdošanu sabiedrībai. Šis parāds ir iekrājies vairākos gadu desmitos, kuros rūpīgi un pašaizliedzīgi krātajai informācijai tā arī netika atrasta cienīga glabāšanas un izmantošanas vieta. Laikā neatdots parāds vienmēr ir nepatīkama lieta, un, manuprāt, ir pienācis pēdējais laiks šo parādu sabiedrībai atdot", teica Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, uzrunājot konferences "Bibliotēka zināšanu sabiedrībā" dalībniekus.

Konferenci "Bibliotēka zināšanu sabiedrībā" rīkoja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība, Biedrība), atzīmējot savu 10 gadu jubileju.

Konferencē klātesošo uzrunāja un Biedrību 10 gadu pastāvēšanas jubilejā sveica pirmais Biedrības valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, tika nolasīti arī LR Valsts Prezidenta Valda Zatlera un izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes apsveikumi. Sveicot Biedrību 10 gadu pastāvēšanas jubilejā, Valsts Prezidents rakstīja: "Mēs varam būt lepni, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības paspārnē norisinās jēgpilns darbs ar mērķi – lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama, atrodama, apstrādājama un izmantojama viņam nepieciešamā informācija pēc iespējas ātrākā, kvalitatīvākā un ērtākā veidā".

Bijušais Zviedrijas karaliskās bibliotēkas direktors Tomass Lidmans Latvijas sabiedrībai novēlēja: "Esiet optimisti! Daudzu gadu nebeidzamās pūles sniegt politiķiem pareizos instrumentus, lai tie izlemtu par tik nozīmīgu projektu, beidzot vainagosies panākumiem, ticiet man!".

Diskutējot par bibliotēkas "jauno" saturu un vidi, SIA "Lattelecom Technology" izpilddirektors Valdis Lokenbahs bija pārliecināts, ka: "Gaismas pils ir vieta, kur cilvēki nāks un komunicēs un nodos viens otram zināšanas".

Konferences dalībnieki pauda savu atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektam, vēlreiz pārrunājot jaunās iespējas, ko Latvijai paver tā īstenošana.

Konferencē "Bibliotēka zināšanu sabiedrībā" notika šā gada 18.aprīlī. Tajā piedalījās sabiedrības viedokļu līderi un bibliotēku nozares profesionāļi, lai diskutētu par bibliotēkas esošo un nākotnes piedāvājumu – jauniem, mūsdienu indivīda vajadzībām atbilstošiem bibliotēkas pakalpojumiem.
 
Par konferences norises dienu tiku izvēlēts 18. aprīlī, kad pirms 10 gadiem Jaunajā Rīgas teātrī sanāca kopā sabiedrības un inteliģences pārstāvji un vienojās, ka LNB projekta atbalstam jāveido sabiedriska kustība - LNB Atbalsta fonds.

Konferencē piedalījās LNB direktors Andris Vilks, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, bijušais Zviedrijas Karaliskās bibliotēkas direktors Tomass Lidmans, SIA "Lattelecom Technology" izpilddirektors Valdis Lokenbahs, Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas izstrādes grupas locekle Maija Andersone, žurnālists Pauls Raudseps, rakstniece Inese Zandere un citas sabiedrībā zināmas personas.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67296432, 29355624
E-pasts: sanita@gaisma.lv