Fizmatdienu - 2008 ietvaros otrdien, 29. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā (Raiņa bulvārī 19) norisināsies Zinātnes kafejnīcas (Café Scientifique) diskusija, kas tiešraidē būs skatama Universitātes portālā www.lu.lv. Šoreiz pasākums būs veltīts visa veida prāta spējām un vakara sarunu temats būs "Mākslīgais intelekts".
Līdz ar datoru parādīšanos cilvēkam ir radusies iespēja realizēt savu gadsimtiem loloto sapni radīt rīkus, kas varētu domāt viņa vietā. Tāpēc cilvēks ar lielu entuziasmu ķērās pie mākslīgā intelekta radīšanas uz datora bāzes. Ko tad īsti saprot ar vārdiem "mākslīgais intelekts" - par to visu un citām lietām Zinātnes kafejnīcas diskusijā.

Pasākumu kā vienmēr vadīs Dr. Juris Šteinbergs – Latvijas Universitātes studentu vidū iecienīts pasniedzējs un populāra TV raidījuma seja. Ekspertu krēslos sēdēs LU Fizikas un matemātikas fakultātes docents Jānis Zuters, kurš liks aizdomāties par to, vai intelekts nozīmē `gudri domāt` vai `daudz zināt`, LU Fizikas un matemātikas fakultātes asociētais profesors Andris Ambainis, kurš runās par ļoti gudrajiem kvantu datoriem, un Rīgas Stradiņa Universitātes pasniedzējs Elmārs Tērauds, kurš iepazīstinās ar intelekta jautājumiem psihiatra skatījumā. Savukārt studenti Kaspars Balodis, Rūdolfs Bundulis un Jānis Timma demonstrēs savus godalogotos robotus.

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir raisīt diskusiju neformālā vidē, lai veidotu kopēju dialogu un panāktu viedokļu apmaiņu, iezīmējot jaunu domāšanas apvārsni. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru gan skolotājam, skolēnam, studentam, ierēdnim, bibliotekāram, gan uzņēmējam un pensionāram interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par intelektu – dabisko un mākslīgo. Ceram arī uz filozofiskām pārdomām par to, vai datoram piemīt intelekts.

Zinātnes kafejnīcas diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai vīna glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

Pasākumu organizē Britu padome sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Hansabankas jauniešu programmu "Open".

Visi laipni aicināti apmeklēt Zinātnes kafejnīcas pasākumu!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ligita Liepiņa
Latvijas Universitātes Preses centrs
Tālr.: 67034481
E-pasts: ligita.liepina@lu.lv