Valmiera, 21. apr., LETA. Valkas pilsētas bibliotēka šonedēļ organizē Bibliotēkas nedēļu ar dažādām aktivitātēm, aģentūrai LETA pastāstīja Valkas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne.
Valkas pilsētas bibliotēkā visu nedēļu no plkst. 9 līdz plkst. 10 notiks datorapmācības iesācējiem, - mācību mērķis ir sniegt pamatzināšanas par datora uzbūvi, programmām, kā arī izglītot par informācijas iegūšanu internetā un darbu ar e-pastu.

Līdz 26. aprīlim biedrība "Naudas plānošanas centrs" (NPC) Valkas rajona iedzīvotājus aicina apmeklēt Finanšu veselības nedēļu, kas norisināsies Valkas pilsētas bibliotēkā, - interesentiem būs iespēja elektroniski aizpildīt finanšu veselības testu, lai pārbaudītu savu finanšu stāvokli un uzzinātu, vai ir iemesls satraukties par saviem naudas tērēšanas paradumiem. Finanšu veselības nedēļas gaitā bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja arī saņemt informatīvus materiālus un uzzināt, kā plānot personīgo ģimenes budžetu, samazināt tēriņus un kā veidot uzkrājumus.

22. aprīlī, Valkas pilsētas bibliotēkā notiks tikšanās ar Valgas Grāmatu draugu kluba dalībniekiem, - viesi tiks iepazīstināti ar bibliotēkā esošo novadpētniecības materiālu klāstu, būs iespēja noklausīties apskatu par Valkas novada literātiem, kā arī doties ekskursijā uz Valkas Novadpētniecības muzeju, lai iepazītos ar Valkas rajona mākslinieku darbu 10.izstādi "Esamība".

Valkas pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā līdz ceturtdienai, 24. aprīlim, apmeklētājiem ir iespēja piedalīties bērnu zīmējumu konkursā "Mana mīļākā pasaka", kā arī pārbaudīt savas zināšanas, atminot krustvārdu mīklu par Hansa Kristiana Andersena pasakām.

Katru dienu plkst. 15 bērniem ir iespēja spēlēt literāru spēli "Baltā Vilka Grāmatu Cirks", turklāt Bauskas rajona Misas pagasta bibliotekāre piedāvā elektroniskā veidā rakstīt joku pasaku kopīgiem spēkiem, - atsūtītas divas iesāktas pasakas, kuras Bērnu literatūras nodaļas apmeklētājiem ir iespēja turpināt. Tālāk sūtījums ceļos uz Aizkraukles un Kabiles bērnu bibliotēkām. Rezultātā taps divas unikālas pasakas.

Bibliotēku nedēļas noslēguma pasākums notiks 25. aprīlī plkst. 14, kad atzinība un pārsteigumi gaida bērnus - bibliotēku nedēļas pasākumu dalībniekus.

Bibliotēku nedēļa Latvijā tiek atzīmēta kopš 1997. gada, kad to pirmo reizi organizēja pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. 1996. gadā UNESCO 25. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu, kad visā pasaulē tiek cildinātas grāmatas un to lasīšana. Bibliotēku nedēļas laikā daudz plašāk tiek runāts par bibliotēku darbu, to aktualitātēm un problēmām, kā arī tiek rīkoti dažādi pasākumi.
 

LETA
Copyright © LETA