Šā gada 24. aprīlī plkst. 16:00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) filiālbibliotēka "Avots" (Stabu iela 64) savus lasītājus un citus interesentus aicina uz neformālu tikšanos ar Rīgas domes Kultūras departamenta direktori Diānu Čivli.
Tā būs pirmā tikšanās pasākumu ciklā "Populārs cilvēks bibliotēkā". Turpmāk RCB ik mēnesi kādā no filiālbibliotēkām rīkos tikšanos, kuras galvenais mērķis ir piedāvāt Rīgas pašvaldības darbiniekiem iespēju reālā dzīvē iepazīties ar kādu no domes pakļautības iestādēm. Savukārt RCB apmeklētājiem tā būs iespēja personiski satikt un neformālā vidē aprunāties ar ikdienā praktiski nesastopamu, bet sabiedrībā pazīstamu cilvēku - kādu no Rīgas pašvaldības vadošajiem darbiniekiem, kā arī reizē uzzināt ko jaunu par bibliotēku.

"Darbojoties kultūrā, jābūt emocionālam un radošam, šis process jājūt ar nervu galiem, bet no otras puses jāpiemīt vēsai loģikai - racionālam un stratēģiskam prātam, kā arī prasmei redzēt visus kultūras procesus kopumā," stāsta Diāna Čivle, kas atbildīga par Rīgas pilsētas kultūras dzīvi.
 
RCB filiālbibliotēka "Avots" ir Diānas Čivles bērnības pirmā bibliotēka. Savulaik viņa pati strādājusi Latvijas Universitātes Zinātniskajā bibliotēkā.

24. aprīļa tējas pēcpusdienā, RCB Bibliotēku nedēļas laikā, neformālā vidē būs iespēja pakavēties atmiņās par pagājušā gadsimta 70. gadu Rīgu, pārrunāt, ar ko katram no mums asociējas lasīšana bibliotēkā, kā arī jautāt un saņemt atbildes par to, kas jauns notiek Rīgas kultūras dzīvē, un kādu redzam Rīgas nākotnes bibliotēku.

Rīgas domes Kultūras departaments ir iesaistīts tādu nozīmīgu kultūras pasākumu organizēšanā kā Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena 4. maijā, Dziesmu un deju svētki, Rīgas Svētki, mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts” un Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienas svinības. Departaments ir atbildīgs par Rīgas kultūras procesa stratēģisko plānošanu un kultūrvides veidošanu, kas ietver arī dažādu kultūras iestāžu (tai skaitā Rīgas publisko bibliotēku) darbības īstenošanu, kā arī svētku noformējuma realizēšanu Rīgā un starptautisku kultūras sakaru veidošanu.

Cikls "Populārs cilvēks bibliotēkā" aizsāksies Bibliotēku nedēļas laikā, kas notiek no šā gada 21. līdz 26. aprīlim RCB un tās 42 filiālbibliotēkās. Plašāka informācija par 24. aprīļa tikšanos RCB filiālbibliotēkā "Avots" (Stabu iela 64) pa tālr. 67311904. Pilna Bibliotēku nedēļas pasākumu programma RCB mājaslapā www.rcb.lv, katrā RCB filiālbibliotēkā un Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā: www.rdkd.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Annija Senakola
Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre
Tālr.: 67105398, fakss: 67043671, mob. tālr.: 25974922
E-pasts: Annija.Senakola@riga.lv
www.rdkd.lv