No 21. aprīļa līdz 26. aprīlim jau trīspadsmito reizi notiks Latvijas bibliotēku nedēļa, kuras laikā Ventspils bibliotēkās būs iespēja apmeklēt pasākumus, piedalīties lasītāju aptaujā, noklausīties koncertprogrammu, tikties ar literātiem, iepazīties ar izstādi "Birkerta bibliotēkas" un bibliotekāru veidotām izstādēm.
  • Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2 - pirmdien, 21. aprīlī, 13.00 Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā notiks mūzikas žurnālista Ulda Rudaka grāmatas "Rokupācija" atvēršana, kurā piedalīsies autors. Grāmata "Rokupācija" ir vēstījums par latviešu rokmūzikas vēsturi, kas veidota caur tajā iesaistīta cilvēka pieredzi.
  • Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē Akmeņu ielā 2 - otrdien, 22. aprīlī, 18.00 Starptautiskā Introvertās mūzikas festivāla Per musicam ad lucem/Ar mūziku uz gaismu ietvaros ar koncertprogrammu Senās Armēnijas duduks uzstāsies viens no talantīgākajiem armēņu jaunās paaudzes duduka spēlētājiem Siraks Mkrtčjans. Programmā armēņu vecmeistaru Komitasa un Sajat-Novas skaņdarbi, tautas melodijas un garīgie dziedājumi. Mūziku papildinās videoprojekcija un senarmēņu valodas tulkotājas Valdas Salmiņas atdzejojumu lasījumi.
  • Galvenajā bibliotēkā Akmeņu ielā 2 - ceturtdien, 24. aprīlī, risināsies Ventspils bibliotēkas elektroniskā kataloga un citu elektronisko pakalpojumu ieviešanas desmitgadei veltīts reģionāls bibliotēku darbinieku seminārs "Bibliotēku pakalpojumi elektroniskā vidē", kuru organizē Ventspils bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" un SIA "TietoEnator". 13.00 notiks izstādes "Gunāra Birkerta bibliotēkas" atklāšana. Gunārs Birkerts ir pasaulē pazīstamākais latviešu izcelsmes arhitekts. Amerikas Arhitektu institūta izveidotajā 150 visu laiku labāko ASV uzcelto ēku sarakstā ierindotas divas Birkerta projektētas celtnes - Mičiganas universitātes Tiesību izpētes ēka un Korningas Stikla muzejs. Gunārs Birkerts ir jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Gaismas pils" projekta autors, bet pavisam arhitekta darbu sarakstā ir 18 bibliotēkas. Izstādē būs aplūkojamas gan bibliotēku ēku fotogrāfijas, gan attēlu video kolāžas, kā arī projektu ideju sākuma skiču oriģināli.
  • Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē Akmeņu ielā 2 - piektdien, 25. aprīlī, 18.00 Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē Akmeņi ielā 2 Ventspils augstskolas studenti demonstrēs savas uzņemtās īsfilmas.
  • Bērnu un jauniešu centrā (Bērnu bibliotēkā) Akmeņu ielā 2 notiks tematiski pasākumi, kas iepazīstinās skolēnus ar bibliotēku un grāmatām. 
  • Pārventas bibliotēkā Lidotāju ielā 11 - trešdien, 23. aprīlī, 13.00 lasītājus gaida tikšanās ar dzejnieci un prozaiķi Māru Cielēnu, sestdien, 26. aprīlī, 16.00 saruna ar ārsti, Aires fonda speciālisti no Sanktpēterburgas Svetlanu Lapinu. Par veselības atjaunošanu un saglabāšanu 28.aprīlī 13.00 Alīna Dobičina, Latvijas Kultūras akadēmijas Starptautisko kultūras sakaru 4. kursa studente, iepazīstinās ar arābu valodas lomu un nozīmi pasaules kultūrā. 
  • Otrdien, 22. aprīlī, Gāliņciema bibliotēkā viesosies un ar bibliotēku iepazīsies pirmskolas izglītības iestādes "Eglīte" cerību grupiņa.

Visās bibliotēkās līdz 16. maijam lasītāji, izpildot aptaujas anketu, varēs paust savu vērtējumu par bibliotēkām, to sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī izteikt savus ierosinājumus un vēlējumus.
 
Bibliotēku nedēļas laikā no 21. aprīļa līdz 26. aprīlim visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās - Galvenajā bibliotēkā, Bērnu un jauniešu centrā, Pārventas, Gāliņciema un Augstskolas bibliotēkās netiks iekasēta soda nauda par iekavētiem grāmatu un citu informācijas nesēju atdošanas termiņiem.
 
Ikgadējā bibliotēku nedēļa saistīta ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, kuru atzīmē 23. aprīlī- Svētā Jura dienā. Svētā Jura varoņdarbs simbolizē gaismas, gudrības un mīlestības uzvaru pār tumsonību, tāpēc 23. aprīlī cilvēki dāvina rozes un grāmatas.
 
Detalizētu pasākumu programmu var apskatīt Ventspils bibliotēkas mājas lapā www.biblioteka.ventspils.lv sadaļā Jaunumi.

Visi pasākumi ir bezmaksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča
Ventspils bibliotēkas Galvenās bibliotēkas direktore
Tālr.: 3623598
E-pasts: margarita.marcinkevica@ventspils.gov.lv