No 21.-26. aprīlīm notiks kārtējā Latvijas bibliotēku nedēļa. Šajā laikā bibliotēkas īpaši cenšas parādīt, kas tajās jauns, uzrunāt savus lasītājus un vēl vairāk tos, kuri bibliotēkas neapmeklē.
 
Arī Jelgavas bibliotēkas saviem apmeklētājiem sagatavojušas daudzus interesantus piedāvājumus. Ar tiem var iepazīties bibliotēkas mājas lapā www.jzb.lv sadaļā aktualitātes.
Pirmo reizi izveidota virtuāla, Zinātniskajā bibliotēkā mēneša laikā saņemto interesantāko grāmatu, CD un DVD izstāde. Izdevumus, kuri Jūs būs ieinteresējuši un kurus gribēsiet lasīt mājās, varēs elektroniski rezervēt. Turpmāk šādas virtuālas literatūras izstādes tiks veidotas regulāri un par dažādu tematiku. Gaidām lasītāju ierosinājumus tēmu izvēlei!

Pirmdien 21. aprīlī svarīgākais notikums bibliotēku nedēļā – Latvijas valsts un Bila&Melindas Geitsu fonda projekta jauno datoru saņemšana un uzstādīšana Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālēs.

Trešdien, 23. aprīlī 16.00 Zinātniskajā bibliotēkā tiek atklāts bērnu stūrītis mazajiem bibliotēkas apmeklētājiem. Ideja par to, ka pieaugušo bibliotēkā jāpiedāvā grāmatiņas arī mazajiem, izrādījusies dzīvotspējīga un guvusi lielu atsaucību no apmeklētāju puses. Ļoti ceram, ka skaistās pasaku grāmatas rosinājušas kopīgu ģimenes lasīšanu lieliem un maziem.

Ceturtdien, 24. aprīlī visas dienas garumā Zinātniskās bibliotēkas lasītavā tiek gaidīti apmeklētāji, kurus interesē, ko jaunu mēneša laikā iegādājusies bibliotēka un 17.30 ar šo jaunumu apskatu iepazīstinās bibliotekāri.

Pirmdien, 28. aprīlī no 11.00-13.00 uz Jūsu jautājumiem pa telefonu 63046721 atbildēs un ierosinājumus uzklausīs bibliotēkas direktore Aija Nadziņa.

Interesanti savus lasītājus uzrunā arī pārējās pilsētas bibliotēkas.

Bērnu bibliotēkā "Zinītis" apskatāma skolēnu leļļu teātra lellīšu izstāde, bet 23. aprīlī 14.30 bērni varēs noskatīties krievu tautas pasakas izrādi par nerātno kaziņu. Sestdien, 26. aprīlī 12.00 vecāki tiek aicināti uz sarunu "Bērns nelasa - mīts vai patiesība", kurā piedalīsies arī Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja A. Ramane. Bērni šo laiku pavadīs jautrās nodarbēs "spilvenu stūrī".

Miezītes bibliotēkā līdz maija vidum apskatāma Latvijas Dabas fonda "Augu vēstniecības" foto izstāde. 22. aprīlī 17.00 bibliotēka, šoreiz gan Jelgavas Pensionāru biedrībā (Pasta ielā 44), rīko tikšanos ar pazīstamo diētas ārsti Lolitu Neimani. Visas nedēļas garumā bibliotēkas lasītājiem būs iespējams pārbaudīt savas zināšanas piedaloties ātrajā konkursā "Vai es esmu gudrinieks?", bet nedēļas noslēgumā Miezītes bibliotēkas darbinieki piedalīsies apkārtnes sakopšanas talkā.

Bibliotēkā "Pārlielupe" skaistākās pasakas tiks lasītas kopā ar 6. vidusskolas 1. klasi, bet fotoizstāde lasītavā ļaus ieskatīties bibliotēkas vēsturē. Bibliotēkas lasītāju klubs "Par prieku sev" 26. aprīlī 15.00 aicina uz sarunu par jaunajām grāmatām.

Esat ļoti gaidīti mūsu pilsētas bibliotēkās!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktores vietniece
Dzintra Punga