Pasaules grāmatu un autortiesību dienā Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz čehu autoru grāmatu "Jaroslava Hašeka stāsti bez Šveika" un Mareka Veselija "Reiz bija ... Matemātiskas pasakas" tulkojumu prezentāciju 2008. gada 23. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Eiropas Padomes informācijas centrā (3. stāvā).
Jaroslavs Hašeks
"Jaroslava Hašeka stāsti bez Šveika"
Mākslinieks: Josefs Lada
Tulkojis: Jānis Krastiņš
Tapals, 2007
 
Stāstu izlasē iekļauti 30 stāsti no Kopoto rakstu sējuma "Solīdais uzņēmums" (Groteskas un mistifikācijas jeb Trešais Dekamerons). Tajā ir avantūristiskas dabas cilvēku piedzīvojumi, Hašeka piedzīvojumi Krievijā un Igaunijā, ironiski padomi dažādiem dzīves gadījumiem, kā arī politiskas ievirzes satīra. Stāsti aptver laika posmu no 1920. gada līdz pat autora nāvei. Tajos Hašeka raksturīgais improvizācijas vieglums un groteskie pārspīlējumi izpaužas visā savā spilgtumā un briedumā.
 

Mareks Veselijs
"Reiz bija...Matemātiskas pasakas"
Mākslinieks: Jānis Kārkliņš
Tulkojusi: Halina Lapiņa
Pētergailis, 2007
 
Čehu rakstnieka Mareka Veselija grāmata ir pasakaina iespēja matemātikas uzdevumus risināt tikpat priecīgi, kā lasām pasakas, un tikpat rotaļīgi, kā spēlējamies ar iztēles ainām. Veicot grāmatiņā dotos uzdevumus, ir iespēja palīdzēt pasaku varoņiem, un – vienlaikus – viņi lasītājam palīdz apgūt matemātiskās zināšanas it kā pavisam neviļus. Grāmatā doti arī uzdevumu atrisinājumi.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Anda Lamaša
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67287459