Šodien plkst. 16:00 Sv.Pētera baznīcā Varšavas kultūras dienu ietvaros notiks izstādes "Varšavas senās kartes" atklāšana, kur uzrunu teiks Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs (LSDSP).
"Runājot par senajām kartēm, gribētos uzsvērt, ka tās ir ne tikai vēstures liecības un dokumenti, bet ļoti bieži arī mākslas darbi. Vērtības, kas grūti nosargājamas gan no kolekcionāru rokām, gan okupācijas varām," uzsver Dinevičs. "To, ka senās kartes ir īpaši sargājamas, Polijā jau sen ir sapratuši. Un tas ir lielisks piemērs arī mums".
 
Šī izstāde Rīgas iedzīvotājiem un viesiem sniegs interesantu un vērtīgu ieskatu Varšavas vēsturē un mūsdienās no mazliet neierasta rakursa – no putna lidojuma.
 
Izstādes atklāšanā piedalīsies V.E. Polijas vēstnieks Latvijā Macejs Klimčaks (Maciej Klimczak), Varšavas Kultūras departamenta direktora vietniece Malgožata Naimska (Malgorzata Naimska), Varšavas pilsētas Nacionālā arhīva kurators Pāvels Vešpinskis (Weszpinski), kas ir arī vizualizācijas "Varšava no putnu lidojuma" sagatavotājs.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Laura Kļaviņa
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Mob. tālr.: 28316544