Ņujorka, 1. nov., LETA--REUTERS. Britu rakstniece un bērnu grāmatu par burvi Hariju Poteru autore Dž.K. Roulinga un grāmatu autortiesību un prečuzīmes tiesību īpašniece kinostudija "Warner Bros." trešdien uzsākusi tiesas procesu pret autoru un izdevniecību, kas grasās izdot neoficiālu enciklopēdisku rokasgrāmatu "Harija Potera" grāmatu sērijai.
400 lapaspuses biezo grāmatu "The Harry Potter Lexicon" ("Harija Potera leksikons") 28. novembrī ASV grasās izdot izdevniecība "RDR Books".
 
Izdevniecība informēja, ka rokasgrāmatas autors Stīvs Venders Arks to balstījis uz paša izveidotās Harija Potera fanu interneta lapas "www.hp-lexicon.org", ko izmantojuši 25 miljoni apmeklētāju un kuru pati Roulinga reiz nosaukusi par "lielisku interneta lapu".
 
Trešdien savā paziņojumā Roulinga skaidroja: lai gan viņai patīk fanu lapas internetā, viņa pati cerēja sarakstīt "pilnīgu Harija Potera enciklopēdiju, kurā būs iekļauts arī materiāls, kas nekad tā arī netika iekļauts grāmatās", un visus ienākumus ziedot labdarībai, tādēļ viņa nevar atbalstīt un sankcionēt šādas grāmatas, kas tiek radītas to autora personīgā labuma dēļ un aizsteidzas priekšā viņas pašas darbam. Zaudētāji šādā situācijā būs tās organizācijas, kurām Roulinga vēlētos ziedot ienākumus no savas grāmatas, teikts rakstnieces paziņojumā.
 
Tiesas dokumentos kā atbildētāji norādīta neatkarīgā Mičiganas izdevniecība "RDR Books" un vēl vairākas neminētas personas. Prasītāji vēlas piedzīt zaudējumus par autortiesību pārkāpšanu un no visiem ienākumiem, ko gūs grāmata.
 
Savukārt izdevniecības īpašnieks Rodžers Rapaports sacīja, ka Venders Arks, kas ir bibliotekārs, uzstājies ar lekcijām par Hariju Poteru un viņa pasauli akadēmiskās konferencēs Lielbritānijā, Kanādā un ASV un ka studija "Warner Bros." Potera filmu DVD izmantojusi viņa izstrādāto Potera hronoloģiju.
 
Grāmata "tikai veicina Dž.K. Roulingas darbu pārdošanu un mēs grasāmies to publicēt, kā ieplānots", teica Rapaports.
 
 
LETA REUTERS
Copyright © LETA