Rīga, 17. apr., LETA. Jūrmalas pilsētas tiesa šodien pilnībā attaisnoja trīs Jūrmalas Bibliotēku apvienības vadītājas - Agritu Sagalajevu, Inesi Šmitheni un Dinu Jackunu, kuras ir apsūdzētas par pretlikumīgām darbībām, pieņemot darbā un algojot bibliotēkā fiktīvi strādājošas amatpersonas.
Kā aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētājas palīdze Gundega Lapiņa, Sagalajevu un Šmitheni prokurore lūdza atzīt par vainīgām viņām uzrādītajās apsūdzībās attiecīgi pēc Krimināllikuma (KL) 318. panta 2. daļas un KL 318. panta 2. daļas caur KL 20. panta 4. daļu. Prokurore abām sievietēm lūdza piemērot naudassodus katrai 30 minimālo mēnešalgu jeb 4800 latu apmērā, atņemot apsūdzētajām tiesības divus gadus ieņemt noteiktus amatus.
 
Trešajai krimināllietā apsūdzētajai - Jackunai - prokurore saskaņā ar KL 318. panta 2. daļā noteiktajām sankcijām par atbilstošu uzskatīja naudassodu 40 minimālo mēnešalgu jeb 6400 latu apmērā. Tāpat prokurore, līdzīgi kā abām pārējām apsūdzētajām, arī Jackunai lūdza piemērot divu gadu ilgu aizliegumu ieņemt noteiktus amatus.
 
Kā ziņots, visas trīs Jūrmalas Bibliotēku apvienības vadītājas pamatā apsūdzētas pēc KL 318. panta 2. daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izdarītas mantkārīgā nolūkā.
 
Minētais likuma pants paredz sodu - brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.
 
Neviena no apsūdzētajām savu vainu viņām inkriminētajos likumpārkāpumos neatzina. Arī viņu advokāti tiesas debatēs uzsvēra, ka apsūdzēto darbībā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.
 
Bibliotēku apvienības vadītājām prokurore kā drošības līdzekli bija noteikusi uzturēšanos noteiktā dzīvesvietā, bet šodien šis drošības līdzeklis tika atcelts.
 
Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi, kas liecina, ka laika periodā no 2002. gada janvāra līdz 2006. gada janvārim Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā noformēti dokumenti par vairāku personu pieņemšanu darbā bibliotekāra amatā, bet faktiski šādi darbinieki iestādē nav strādājuši.
 
Turpretī Jūrmalas Centrālās bibliotēkas grāmatvedības dokumentos ir atzīmes, ka šīs personas iestādē ir strādājušas, tām regulāri maksāta darba alga, prēmijas un veikti citi maksājumi.
 
Saskaņā ar revidenta atzinumu piecām fiktīvi strādājošām personām par šo laika periodu aprēķināta un izmaksāta darba alga, prēmijas, pabalsti un dāvanas 21 157 latu apjomā, bet citos maksājumos kopā vēl 2082 lati.
 
 
Jānis Skruzis LETA
Copyright © LETA