Valmiera, 17. apr., LETA. Rīt, 18. aprīlī, Alojā notiks Limbažu rajona 7. Grāmatu svētki ar plašu programmu pieaugušajiem un bērniem, aģentūra LETA uzzināja Limbažu rajona padomē.
No plkst. 10 līdz plkst. 16 Alojas kultūras namā notiks grāmatu komercizstāde, kurā piedalīsies Latvijas izdevniecības.
 
Programmā pieaugušajiem Alojas kultūras nama mazajā zālē plkst. 10 paredzēta Grāmatu svētku ieskaņa, kad viesosies gleznotājs, dzejnieks un komponists Jānis Anmanis, bet plkst. 11 notiks Grāmatu svētku atklāšana pie pilsētas piemiņas zīmes izcilajiem alojiešiem, - svētkus atklās Valsts prezidents Valdis Zatlers.
 
Alojas kultūras nama lielajā zālē no plkst. 11.30 notiks laikraksta "Latvijas Avīze" vadīta diskusijas ar politiķiem. Plkst. 14 paredzēts muzikāli literārs pasākums "No sirds uz sirdi", kurā viesosies dzejniece Kornēlija Apšukrūma. Tai pat laikā pieredzes apmaiņas stundā zemniekiem "Mācīsimies strādāt zaļi" par bioloģiskās augkopības pamatiem stāstīs bioloģe Ilze Žola, - šī tikšanās notiks SIA "Aloja - Starkelsen" Ungurpilī.
 
Alojas dienas centrā plkst. 14.30 notiks tikšanās ar Sieviešu tiesību institūta valdes priekšsēdētāju Lailu Balgu, bet plkst. 16 būs iespēja redzēt Staiceles drāmas kolektīva skeču "Pazīstama seja".
 
Programmā bērniem un jauniešiem paredzētas vairākas aktivitātes, - plkst. 11 pirmsskolas izglītības iestādē "Auseklītis" notiks pasākums "Burtosim un skaitīsim kopā" ar "Spicīti". Tajā pat laikā Alojas Ausekļa vidusskolā 1.-4. klašu skolēni tiksies ar žurnāla "Spicā" redaktori Agnesi Ērgli pasākumā "Mēs esam tie spicākie".
 
Folkloras stunda 5 -7. klašu skolēniem kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem notiks Alojas Ausekļa vidusskolā plkst. 11, bet Alojas dienas centrā 8.-12. klašu audzēkņi tiksies ar "Latvijas Avīze" žurnālistu, lai runātu par žurnālista profesijas izvēli.
 
Alojas Ausekļa vidusskolā pa pasaku taku plkst. 12.45 ar rakstnieku Viku dosies 1.-5. klašu skolēni, tajā pašā laikā Alojas Ausekļa vidusskolā 9.-12. klašu audzēkņi varēs noskatīties vidusskolas 12. klašu audzēkņu Hermaņa Paukša lugu "Piedod, Bokačo, ja vari", ko iestudējusi režisore Līga Gūtmane, pēc tam ieplānota tikšanās ar dramaturģi Evitu Sniedzi.
 
Alojas Mūzikas un mākslas skolā plkst. 13 notiks gleznošana Vinsenta van Goga stilā kopā ar Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas prezidentu un mākslinieku Jāni Anmani, bet 6.-8. klašu skolēniem kopā ar "Zvaigzne ABC" notiks aforismu konkurss, ko vadīs Alojas Ausekļa vidusskolas skolotāja Līga Kokina, un pēc tam notiks diskusija "Ko izvēlas Pepija - grāmatu vai datoru?", ko vadīs Staiceles vidusskolas skolotāja Lana Berga.
 
Alojas Ausekļa vidusskolā plkst. 14 norisināsies erudīcijas konkursa vidusskolēniem "Par Latviju, par zemi svēto" 2. kārta.
 
 
LETA
Copyright © LETA