2008. gada 22. aprīlī plkst. 18:30 Gētes institūtā Rīgā (Torņa ielā 1 (ieeja no Klostera ielas)) notiks vācu rakstnieces Katjas Langes-Milleres autorlasījums.
Stāsts par Soju un Hariju ir "viens no tiem lielajiem mīlas stāstiem, kas ir retums visu laiku literatūrā", recenzijā žurnālā "Spiegel" apgalvo rakstnieks Ingo Šulce.

2007. gadā izdotajā romānā "Dusmīgās aitas" sieviete vārdā Soja atskatās uz kādu savas dzīves posmu. Austrumberlīniete Soja astoņdesmito gadu beigās izceļo uz Rietumberlīni, kur satiek narkomānu Hariju, savu lielo mīlestību, un visiem spēkiem cenšas viņu glābt.
 
Sievietei no Harija palikusi vien skolas burtnīca ar ierakstiem bez datuma, tajā ir precīzi deviņdesmit astoņi teikumi, kuros viņas mīļotais vīrietis piefiksējis, kas viņu nodarbināja laikā, kad viņš bija kopā ar Soju. Ierakstos atklājas daudz kas, izņemot vienu – Soju. Pēc vairākiem gadiem Soja ķeras pie abu kopējā stāsta stāstīšanas un Harija piezīmju tukšo vietu aizpildīšanas.
 
Katja Lange-Millere ir dzimusi 1951. gadā Austrumberlīnē. Viņa ir apguvusi burtliča amatu, strādājusi par attēlu redaktori laikrakstā "Berliener Zeitung", rekvizitori VDR televīzijā un medmāsas palīdzi divu slimnīcu psihiatriskajās nodaļās, studējusi "Johannes R. Becher" Literatūras institūtā Leipcigā, vienu gadu nodzīvojusi Mongolijā un 1984. gadā, piecus gadus pirms Berlīnes mūra krišanas, izceļojusi no VDR. 1986. gadā autore saņēmusi Ingeborgas Bahmanes balvu, 1995. gadā Alfrēda Deblina balvu par stāstu divās daļās "Verfrühte Tierliebe" un 2002. gadā Maincas pilsētas, televīzijas kanālu ZDF un 3sat literatūras balvu Mainzer Stadtschreiber. Katja Lange-Millere dzīvo un strādā Berlīnē.
 
Pasākums notiks vācu un latviešu valodās.
 
Informācija par romānu "Dusmīgās aitas" (Boese Schafe) ir pieejama ari interneta mājas lapā "Buecher, ueber die man spricht" (Grāmatas, par kurām runā). Savukārt http://www.goethe.de/kue/lit/prj/lit/arc/rom/la2/deindex.htm iespējams noklausīties K. Langes-Milleres lasījuma fragmentus.
 
Internetā pieejamas arī recenzijas par romānu "Dusmīgas aitas":

http://www.perlentaucher.de/buch/27741.html - vācu lielākajos laikrakstos publicēto recenziju fragmenti;
http://www.signandsight.com/features/1541.html   - recenzijas angļu valodā;
http://www.litrix.de/buecher/belletristik/jahr/2008/boeseschafe/enindex.htm  - recenzijas angļu valodā;
http://www.publishingtrends.com/copy/07/0710/0710IntBest_GetReady.html  - recenzijas angļu valodā.
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sibille Dezelars
Gētes institūta Rīgā bibliotēkas vadītāja
Tālr.: +371 67508200
E-pasts: lib@riga.goethe.org
www.goethe.de/riga