Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) 15. aprīlī plkst. 17.00, sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, tiek atklāta izstāde "2007. gads Latvijas grāmatniecībā", kas piedāvā iespēju iepazīties ar Latvijas grāmatizdevēju ražu aizvadītajā gadā.
Izstādē aplūkojams 92 izdevniecību aizvadītā gada devums grāmatniecībā - kopumā vairāk nekā 1600 iespieddarbu (grāmatas, brošūras, kalendāri).

Bagātīgākais grāmatu klāsts skatāms izdevniecību Zvaigzne ABC, Valters un Rapa, Pētergailis, RaKa, Nordik u.c. lielāko izdevniecību stendos, bet apmeklētājiem būs interesanti iepazīties arī ar pārējo izdevēju grāmatu ražu, jo izstādē piedalās arī augstskolu (LU, RTU, Turība u.c.) un dažādu biedrību, organizāciju, muzeju izdevniecības, kā arī individuālie izdevēji (Zaržecka privātprakse, Sensorum u.c.). Vairums izstādē pārstāvēto izdevēju darbojas Rīgā, bet skatāmi arī dažu reģionālo izdevniecību darbi (Latgales Kultūras centra izdevniecība, izdevniecība Saule (Daugavpils) u.c.). Grāmatu tematika visai plaša – zinātniskā literatūra, mācību grāmatas, daiļliteratūra, garīgā literatūra, mūzika, bērnu grāmatas u.c., to skaitā arī grāmatu mākslas konkursam "Zelta ābele 2007" nominētās grāmatas.

 
Izstāde būs apskatāma līdz 10. jūnijam bibliotēkas darba laikā (darbdienās no 10.00 līdz 20.00, sestdienās no 10.00 līdz 17.00.
 

Informāciju sagatavoja:
Anna Šmite
Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas vadītāja