Sidneja, 14. apr., LETA--AFP/REUTERS. Viens no populāro ceļvežu "Lonely Planet" autoriem Tomass Konštams atzinies, ka lielu daļu savu grāmatu teksta viņš izgudrojis, bet daudzreiz izmantojis cita autora darbus.
Konštams strādājis pie nepilniem 20 "Lonely Planet" ceļvežiem par Brazīliju, Kolumbiju, Karību jūras valstīm, Venecuēlu un Čīli.
 
Konštams savā jaunajā grāmatā "Do Travel Writers Go To Hell?" ("Vai ceļvežu autori nonāk ellē?") arī raksta, ka viņš pieņēmis bezmaksas ceļojumus, kas ir pretrunā ar kompānijas politiku.
 
Vienā gadījumā viņš vispār nav apmeklējis valsti, par kuru rakstīja.
 
"Viņi man nesamaksāja pietiekami daudz, lai es dotos uz Kolumbiju. Es to grāmatu uzrakstīju Sanfrancisko. Informāciju es ieguvu no meitenes, ar kuru es draudzējos. Viņa strādāja par praktikanti Kolumbijas konsulātā," Austrālijas laikrakstam "Sunday Telegraph" stāstīja Konštams.
 
Viņš arī pavēstīja, ka, rakstot 2005. gadā iznākušo ceļvedi par Brazīliju, viņš tirgojis narkotikas, lai varētu izdzīvot.
 
"Lonely Planet" pirmdien paziņoja, ka pārbauda trīs Konštama grāmatu saturu - par Čīles Patagoniju, Dienvidameriku un Karību jūras salām.
 
Izdevniecība nosūtījusi autorus uz šiem reģioniem, kas uz vietas pārbaudīs visu, ko sarakstījis Konštams, un, ja viņi atklās kādas neatbilstības, "Lonely Planet" mainīs ceļvežu saturu.
 
"Lonely Planet" pārstāvis Pīrss Pikards arī apgalvoja, ka Kolumbijas ceļvedim Konštams bija nolīgts tikai vēstures aprakstiem.
 
"Tomass bija nolīgts, lai uzrakstītu par Kolumbijas vēsturi. Viņam ir maģistra grāds Latīņamerikas studijās, un viņš ir studējis Kolumbijas vēsturi un kultūru. Mēs uzskatījām, ka viņš ir eksperts. Diviem pārējiem [Kolumbijas ceļveža] autoriem tika samaksāts par Kolumbijas apmeklējumu, ko viņi arī izdarīja. Viņi apmeklēja ikvienu [ceļvedī aprakstīto] viesnīcu, restorānu, ikvienu vietu," sacīja Pikards.
 
Viņš skaidroja, ka Konštama 2005. gada Brazīlijas ceļvedis jau ir aizstāts ar pilnībā pārstrādātu 2007. gada versiju.
 
Attiecībā uz autoru zemo atalgojumu Pikards norādīja, ka "Lonely Planet" saviem autoriem maksā lielāko naudas summu savā industrijā.
 
"Lonely Planet" ceļveži ir ļoti augstu vērtēti, un gadā tiek pārdoti vairāk nekā seši miljoni šo ceļvežu eksemplāru.
Austrālijā bāzētais ceļvežu bizness pagājušā gadā tika pārdots "BBC Worldwide".
 
 
LETA AFP
Copyright © LETA