2008. gada 15. aprīlī, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltajā zālē (Tērbatas iela 75, 4. stāvs) notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas diskusijkluba "Gūtenberga galaktika" sanāksme "E-teksts, e-lasīšana", kurā viesosies literatūrzinātnieks, žurnāla "Karogs" redaktors Guntis Berelis.

Vai grāmatu lasīšanas tradīcija ir tik sena, kā pieņemts uzskatīt? Vai un kā dators un internets šo tradīciju mainījuši un turpina ietekmēt?

Digitālā laikmeta jaunajiem izaicinājumiem pievērsies literatūrzinātnieks, žurnāla "Karogs" redaktors Guntis Berelis.

Sanāksmē uzzināsim, kādas ir iespējas lasīt datorā, plaukstdatorā, mobilajā telefonā un kā šo nodarbi vērst ērtu un patīkamu. Iepazīsimies ar tā saucamajiem e-nolasītājiem (e-readers) – īpašām ierīcēm, kas paredzētas vienīgi grāmatu lasīšanai: Sony PRS, The Jinke, IBook, Cybook, Amazon Kindle. Vienu no šādiem e-lasītājiem – Bookeen Cybook – varēs izmēģināt arī praktiski.

Referents skaidros šīs pēkšņās un straujās attīstības iemeslus, raksturos e-ink displeju nākotnes iespējas.
Būs arī neliels ieskats interneta bibliotēku un grāmatveikalu vēsturē un pašreizējā situācijā.

Interneta saitē http://minotaurs.wordpress.com/ var iepazīties ar Gunta Bereļa emuāru jeb blogu "E-teksts: grāmata un dators".

Tikties un diskutēt ar autoru klātienē interesenti aicināti "Gūtenberga galaktikas" sanāksmē 15. aprīlī. Visi laipni gaidīti!


Informāciju sagatavoja:
Diskusijkluba sekretariāts
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67312776
E-pasts: lnbpn@lnb.lv