Biedrība "Naudas plānošanas centrs" (NPC) no 14. aprīļa līdz 25. maijam aicina Latvijas iedzīvotājus apmeklēt Finanšu veselības nedēļas, kuras norisināsies Latvijas lielākajās bibliotēkās.
Tās laikā interesentiem būs iespēja elektroniski aizpildīt finanšu veselības testu, lai pārbaudītu savu finanšu stāvokli un uzzinātu, vai ir iemesls satraukties par saviem naudas tērēšanas paradumiem. Finanšu veselības nedēļas ietvaros bibliotēkas apmeklētājiem būs iespēja arī saņemt informatīvus materiālus un uzzināt, kā plānot personīgo ģimenes budžetu, samazināt tēriņus un kā veidot uzkrājumus.
 
"Uzskatu, ka pie esošās ekonomiskās situācijas valstī Naudas plānošanas centrs veic vērtīgu darbu, aicinot iedzīvotājus apmeklēt Finanšu veselības nedēļu un noskaidrot savu finanšu veselību, kā arī iegūt informāciju, kā uzlabot savu esošo finansiālo stāvokli. Ceru, ka Kuldīgas rajona iedzīvotāji novērtēs un izmantos viņiem sniegto iespēju," stāsta Kuldīgas pilsētas pašvaldības aģentūras Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Pakalpojumu nodaļas vadītāja Solveiga Liepiņa.
 
"Šobrīd medijos nepārtraukti parādās informācija par dažādu preču un pakalpojumu cenu pieaugumu. Tāpat finanšu iestādes aktīvi mudina veidot uzkrājumus. Tomēr tā arī neviens nepaskaidro, kāpēc nepieciešams veidot uzkrājumus un kā šajos laikos izdzīvot, ņemot vērā, ka izdevumi tikai pieaug, bet ienākumi, visticamāk, nepieaugs. Kā biedrības NPC, tā arī bibliotēku viens no galvenajiem mērķiem ir iedzīvotāju izglītošana, tādēļ laikā, kad cilvēkos valda apjukums un neviens īsti nezin, ko no rītdienas sagaidīt, NPC kopā ar Latvijas lielākajām bibliotēkām vēlas palīdzēt, veicot izglītojošo darbu un sniedzot informāciju gan par budžeta plānošanu, gan uzkrājumu veidošanu, kā arī citām ar ģimenes budžetu saistītām tēmām," skaidro biedrības Naudas plānošanas centrs eksperts, AS GE Money valdes loceklis Viktors Toropovs.
 
Finanšu veselības nedēļa notiks:
  • no 14. aprīļa līdz 20. aprīlim - Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, Krāslavas Centrālajā bibliotēkā, Tukuma bibliotēkā, Ventspils rajona Ugāles bibliotēkā,
  • no 21. aprīļa līdz 27. aprīlim - Valkas pilsētas bibliotēkā, Saldus pilsētas bibliotēkā, Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Ogres Centrālajā bibliotēkā,
  • no 12. maija līdz 18. maija - Latgales Centrālajā bibliotēkā, Dobeles rajona Centrālajā bibliotēkā, Gulbenes bibliotēkā,
  • no 19. maija līdz 25. maijam - Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā.
 
Par Naudas plānošanas centru

Biedrība Naudas plānošanas centrs (NPC) ir sadarbībai atvērta neatkarīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir Latvijas iedzīvotāju izglītošana un konsultēšana personīgā budžeta plānošanas jautājumos. Tās dibinātāji ir a/s "GE Money" un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RSEBAA).
 
Lai sasniegtu mērķi, NPC iedzīvotājiem sniedz virtuālas konsultācijas personiskā budžeta plānošanā un informatīvu palīdzību finanšu krīzes situācijās: info@vissparnaudu.lv, www.vissparnaudu.lv.
 
NPC atbalstītāji ir Rīgas Biznesa skola, Banku augstskola, Rīgas Ekonomikas augstskola, Baltijas Sociālo zinātņu institūts, "Factum Group", AAS "Balta", IPAS "Parex Asset Management", Gintas Ratnieces privātprakse, t/c "Domina Shopping" un SIA "Kredītrisks".
 
Sabiedriskā organizācija darbu uzsāka 2007. gada maijā.
                   
                                      
Informāciju sagatavoja:
Lelde Sāre
Biedrības "Naudas plānošanas centrs" sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67814138, 27025069