Jelgava, 13. apr., LETA. Iespējams, maija beigās vai jūnijā Tukuma bibliotēka varētu sākt pārcelšanos uz jaunām, labiekārtotām telpām Šēseles ielā 3, bijušā kino kluba "Grands" ēkas otrajā un trešajā stāvā, aģentūru LETA informēja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.
Lēmumu par bibliotēkas pārvietošanu no pašreizējām telpām Tidaholmas ielā 1 uz jaunajām, nesen izremontētajām telpām Šēseles ielā pašvaldības deputāti pieņēmuši februārī.
 
Lēmums paredz arī uz 15 gadiem slēgt telpu īres līgumu ar SIA "Ronis". Pašvaldībai telpu īre bibliotēkas vajadzībām izmaksās aptuveni 7000 latu mēnesī.
 
Pašvaldības deputāti izlēmuši, ka grāmatu krātuvei īrēt jaunas telpas 1200 kvadrātmetru platībā izmaksātu lētāk, nekā remontēt jau esošās telpas vai bibliotēkai celt jaunu ēku. Patlaban bibliotēka atrodas nepiemērotās un šaurās - aptuveni 600 kvadrātmetru - telpās, ir sadalīta ēkas pirmajā un trešajā stāvā, bet otrajā stāvā atrodas prokuratūra.
 
Domes priekšsēdētājs skaidroja, ka vēl esot jāveic iepirkuma procedūra jaunu mēbeļu un aprīkojuma iegādei bibliotēkai. Tukuma pilsētas pašvaldība bibliotēkas mēbeļu iegādei piešķīrusi 30 000 latu.
 
 
Andra Ozola LETA
Copyright © LETA