Tallina, 11. apr., LETA. Igaunijas parlaments ceturtdien pieņēma likuma grozījumus, kuri atvieglos kārtību, kādā bibliotēkas drīkst aizdot audio un video darbus uz mājām, ziņo ETV24.
Pēc likuma grozījumu spēkā stāšanās bibliotēkām vairs nevajadzēs noslēgt līgumu ar katru izpildītāju un fonogrammu producentu. Diskus būs iespējams klientiem brīvi aizdot uz mājām četrus mēnešus pēc tā, kad tie iekļauti krājumā, informēja Igaunijas Kultūras ministrija. Tomēr, lai aizdotu filmas, joprojām nepieciešama producenta atļauja.

Šī prasība neattieksies uz tādu izglītības iestāžu bibliotēkām, kurās tiek mācīta audio vai audiovizuālā māksla. Šajās iestādēs mūzikas un filmu disku aizdošana uz mājām mācību vai izpētes nolūkos turpmāk būs pilnīgi brīva.

Pateicoties šiem likuma grozījumiem, tiks likvidēti ierobežojumi, kuri līdz šim traucēja mūzikas un filmu skolu mācību darbu, jo šajās skolās mūzikas un filmu aizdošanas iespēja ir būtiska profesijas apgūšanai.

Lai nodrošinātu materiālu izmantošanai uz vietas, bibliotēkai atsevišķa atļauja nav nepieciešama.

Producenti un izpildītāji saņems atlīdzību par mūzikas aizdošanu uz mājām, līdzīgi kā to jau ilgāku laiku veiksmīgi saņem grāmatu autori.
 

Anda Zūle-Lapimā LETA
Copyright © LETA