Vakar, 10. aprīlī, Talsu galvenajā bibliotēkā pasniedza Aleksandra Pelēča literāro prēmiju. Šogad prēmijai tika izvirzītas desmit Talsu novadu raksturojošas grāmatas.
Pēc žūrijas komisijas vērtējuma Aleksandra Pelēča literāro prēmiju piešķīra Lūcijas Ķuzānes grāmatai "Aleksandrs: dzejnieks un viņa laiks: draugu atmiņas un izjūtas". Izdevniecība Daugava, 2007.
 
Lasītāju balsojumā visvairāk balsojumu saņēma Tīca Dzintarkalna grāmata "Notikumi un ainas no Talsu un apkārtnes dzīves". - Talsi: A. Pelēča lasītava, 2006.
 
Sakarā ar Aleksandra Pelēča 80. dzimšanas dienu 2000. gadā tika nodibināta Aleksandra Pelēča prēmija. To piešķir Talsu pilsētas dome ik pēc diviem gadiem aprīlī – A. Pelēča dzimšanas dienas atceres laikā. Prēmiju piešķir par mākslinieciski augstvērtīgiem darbiem prozā dzejā, publicistikā, literatūrzinātnē, kuros atspoguļots ieguldījums A. Pelēča daiļrades pētniecībā un popularizēšanā un kuri veltīti Talsu pilsētai, novadam. Prēmijas kopējā summa 300. Par prēmijas piešķiršanu lemj žūrijas komisija 9 cilvēku sastāvā.
Ar prēmijai izvirzītajām grāmatām ikviens varēja iepazīties Talsu Galvenajā bibliotēkā un nobalsot par sev visvairāk iepatikušos grāmatu.
 
A. Pelēča prēmijai 2008. gadā izvirzītās grāmatas:
  1. Dzintarkalns T. Notikumi un ainas no Talsu un apkārtnes dzīves. - Talsi: A. Pelēča lasītava, 2006.
  2. Zviedrāns J. Latvijas baleta zvaigznes: esejas./saturā par novadnieci Veltu Vilciņu/– Talsi: A. Pelēča lasītava, 2006.
  3. Bērsons I. Auseklītis zem āmura un krusta. /saturā par vairākiem Talsu novada literātiem/ – A. Pelēča lasītava, 2006.
  4. Blumberga R. Lībieši dokumentos un vēstulēs. – Rīga, Latvijas Vēstures institūta apgāds, 2006.
  5. Šmelte E. Klusi lauki, rāma tāle./ Vilis Veldre Vandzenē/ – aut. izd., 2006.
  6. Laiks kā pulkstenis tikšķ: Talsu novada literātu dzejas kopkrājums. – Talsi, 2007.
  7. Ķuzāne L. Aleksandrs: dzejnieks un viņa laiks: draugu atmiņas un izjūtas. – Rīga, Daugava, 2007.
  8. Žuravska D. Skarbajā krastā.; [romānu cikls]. – Rīga, Sol Vita, 2007.
  9. Kristberga D. No Renču ciema līdz Stendes pilsētai. – 2007.
  10. Bogušs L. Puikas gadu stāsti./notikumi un norises dažādās Talsu novada vietās/ – Talsi, A. Pelēča lasītava, 2007.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inguna Pekmane
Talsu pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 3232115, mob. tālr. 29377016