Rūpējoties par Latvijas juristu kvalifikācijas celšanu, vairāku gadu gaitā zvērinātu advokātu birojs Sorainen (Sorainen) ir uzdāvinājis Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) bibliotēkai 100 īpaši atlasītas grāmatas vairāk kā 15 000 latu vērtībā.
RJA 10 gadu jubilejas ietvaros 8. aprīlī augstskolas Senāta zālē notika pasākums, veltīts Sorainen 100. bibliotēkai dāvinātās grāmatas atvēršanai. Pasākumā bija iespēja noklausīties arī Sorainen partnera Jāņa Taukača priekšlasījumu par nodokļu konsultāciju aktualitāti Latvijā.
 
RJA rektore Lesley Jane Smith: "Es esmu priecīga, ka simtās grāmatas svinīgā atvēršana notiek augstskolas 10 gadu jubilejas pasākumu ietvaros. Dāvināto grāmatu klāstā ir augsti kvalificētu pasaules juridiskās domas pārstāvju publikācijas par aktuāliem tematiem, kā arī ļoti specializēta literatūra, kuras vērtību spēj novērtēt gan akadēmiskie pētnieki, gan arī praktizējoši juristi. Sorainen biroja atbalsts ļauj RJA juridiskajai bibliotēkai lepoties ar labāko tiesību zinātņu literatūras klāstu Austrumeiropas valstu juridisko bibliotēku vidū un sniegt kvalificētus informācijas pakalpojumus tās lietotājiem."
 
"Liela daļa no vairāku gadu garumā Sorainen dāvinātajām grāmatām bibliotēkai Latvijā ir vienā eksemplārā. Tā ir speciālā literatūra par aktuāliem tematiem, kas ir ļoti noderīga ne tikai mūsu augstskolas studentiem, bet arī mācībspēkiem un jau praktizējošiem juristiem," stāsta RJA bibliotēkas vadītāja Ligita Gjortlere.
 
"Strauji augošā ekonomikā juristu kompetencei ir īpaši liela, dažkārt pat izšķiroša nozīme. Daudzu gadu garumā dāvinot augstskolas bibliotēkai īpaši atlasītas grāmatas, mēs vēlamies palielināt mūsu kolēģu iespējas gūt papildu zināšanas, celt savu konkurētspēju un tādējādi veiksmīgāk aizstāvēt savu klientu intereses. Sadarbojoties ar RJA, Sorainen nav tikai devēji, bet ir arī ieguvēji, jo Sorainen birojos pašlaik strādā 14 juristi, kas ir beiguši RJA un ieguvuši maģistra grādu, esam arī pasnieguši lekciju kursus šajā augstskolā," saka Sorainen partneris Agris Repšs.
 
Starp Sorainen dāvinātajām grāmatām ir speciālā literatūra par nodokļiem, sabiedrību tiesībām, starptautiskajām tirdzniecības un finanšu tiesībām, apdrošināšanas tiesībām, starptautiskajām privāttiesībām, starptautisko civilprocesu, līgumu tiesībām, starptautisko komerciālo šķīrējtiesu, intelektuālā īpašuma tiesībām, banku tiesībām, saistību tiesībām, konkurences tiesībām, īpašuma tiesībām, vides tiesībām, maksātnespējas un citām tiesībām.
 
Rīgas Juridiskā augstskola ir dibināta 1998. gadā. Šobrīd RJA piedāvā maģistrantūras programmu Eiropas un starptautiskajās tiesībās, kā arī starpdisciplināras programmas Tiesības un finanses (LL.M) un Juridiskā lingvistika (MA) angļu valodā studēt gribētājiem no visas pasaules, kā arī tālākizglītības kursus praktizējošiem juristiem un citu nozaru profesionāļiem.
 
Augstskolas juridiskā bibliotēka ir atvērta jau kopš 1997. gada, nodrošinot gan augstskolas mācību programmas ar nepieciešamajiem materiāliem, gan arī piedāvājot plašu visjaunākās literatūras un datu bāžu klāstu no visas pasaules tās lietotājiem - praktizējošiem juristiem un citu augstskolu studentiem.
 
Sorainen ir viena no vadošajām juridiskajām firmām Baltijas reģionā, kas specializējas uzņēmumu apvienošanā un iegādē (M&A) un citās komerctiesību jomās, ar birojiem Tallinā, Rīgā, Viļņā un no 2008. gada marta arī Minskā. Sorainen Rīgas biroja 4 pilna laika nodokļu juristu komanda ir lielākā nodokļu konsultantu prakse starp advokātu birojiem Latvijā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Jānis Kreišmanis
Tālr.: (+371)67358214;