Gandrīz pēc mēneša, 17. maijā, Latvijā risināsies viens no muzeju nozares populārākajiem notikumiem – akcija "Muzeju nakts". Šogad tā notiks festivāla "O!Vācija" ietvaros, tāpēc lielākā daļa pasākumu būs veltīti tēmām, kas saistītas ar Vācijas kultūru un vēsturi.
Muzeju nakts mērogs ar katru gadu paplašinās, piedāvājot aizvien daudzveidīgāku kultūras notikumu spektru. Muzeju naktī iesaistīsies arī muzejiem radniecīgas institūcijas, piemēram, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Gētes institūts, Latvijas Nacionālais teātris. Šogad Muzeju nakts programmu kuplinās arī izdevniecības "Zvaigzne ABC" grāmatnīcas.
 
Muzeju nakts notiks visā Latvijā no plkst. 19:00 līdz 01:00. Taču Rīgā muzeju apmeklētājiem būs iespēja dažos muzejos pakavēties ilgāk. Piemēram, J. Akuratera muzejā 01.15 iespējams noklausīties Jura Kulakova dziesmu ciklu "Ētera odējs" autora izpildījumā. Savukārt A. Čaka memoriālajā muzejā līdz pirmajam rīta tramvajam būs iespēja baudīt nakts kino seansu ar pienu un cepumiem. Muzeju nakts noslēgums iecerēts Andrejsalā no plkst. 01:00 līdz 04:00 - zaļumballe kopā ar DJ apvienību "Beat Retro Scratch".
 
Šogad muzeju naktī piedalīsies 94 muzeji visā Latvijā, no tiem – 31 Rīgas muzejs. Vācijas kultūras mēnesis ne tikai ietekmējis Muzeju nakts saturu, bet devis ievirzi arī pasākuma devīzei - "Komm morgen wieder". Ar šādu vēstījumu muzeju darbinieki apliecina vēlmi ieinteresēt apmeklētājus arī pēc Muzeju nakts. Otra devīzes nozīme saistīta ar Muzeju nakts izklaidējošo funkciju - "Komm morgen wieder" ir nosaukums Latvijā iecienītajām pildītajām pankūkām.
 
Sadarbībā ar Kultūras ministriju Muzeju nakti organizē Muzeju valsts pārvalde. To finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija un Rīgas dome.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Astra Spalvēna
Muzeju valsts pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.:  67503871
E-pasts: astra.spalvena@mvp.gov.lv
www.km.gov.lv