Tāpat kā visa Latvija, arī Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) ikgadējās Mākslas dienas sagaida ar dažādām mākslinieciskām aktivitātēm.
Rīgas Centrālās bibliotēkas izstādes un pasākumi ir pieejami ne vien bibliotēkas lasītājiem, bet arī ikvienam mākslas draugam.
 
Tradicionāli bibliotēkā tiek rīkotas mākslas izstādes. Šogad starp tām ir gan Rutas Bogustovas gobelēnu izstāde "Tekstils un dzeja", kas RCB Pieaugušo literatūras nodaļā tiek atklāta 15. aprīlī, gan izstāde "Vilma Valentīna Heinrihsone un dēli. Gleznas", kas 26. aprīlī plkst. 15.00 tiek atklāta RCB Bērnu literatūras nodaļā, gan Pāvila Šenhofa gleznu izstāde filiālbibliotēkā "Strazds", gan divu Marģeru Martinsonu – seniora un juniora darbu izstāde RCB Ķengaraga filiālbibliotēkā, gan citas izstādes. Bez tam RCB piedāvā arī vairākas fotoizstādes - Valtera Poļakova personālizstādi "Cerību laiks" RCB Juglas filiālbibliotēkā, Lindas Ratutas izstādi "Sieviete…vienmēr un visur" RCB Berģu filiālbibliotēkā un citas.
 
Skatītāji varēs baudīt arī jauno mākslinieku darbus – RCB Bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Bolderājas mūzikas un mākslas skolu rīko izstādi "Daba", RCB Sarkankalna filiālbibliotēkā būs skatāma BJC "Laimīte" lietišķās un vizuālās mākslas studijas  izstāde, bet RCB filiālbibliotēkā "Vinnijs" – bērnu zīmējumu izstāde "Es zīmēju pavasari". Jauno mākslinieku centienus atbalsta arī citas filiālbibliotēkas, piemēram, RCB Pārdaugavas filiālbibliotēkā visu aprīli darbosies jauno mākslinieku darbnīca "Brīnumdaris papīrs". 
 
Tā kā bibliotēka, neraugoties uz revolucionārajiem jaunievedumiem informācijas tehnoloģiju jomā, ir un paliek vieta, kur plaši pieejama visdažādākā literatūra, Mākslas dienās RCB un filiālbibliotēkās būs skatāmas arī literatūras izstādes. Piemēram, RCB Bērnu nodaļā redzēsim izstādi "Ielu māksla – grafiti", RCB Bišumuižas filiālbibliotēkā izstādi "Jaunie mākslā", RCB Torņakalna filiālbibliotēkas sagatavotā izstāde būs veltīta Torņakalna māksliniekiem, bet RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka izstādē "Redzēt, just, domāt, radīt" aicinās skatītājus aplūkot lieliskās bērnu grāmatu ilustrācijas.
 
Plašāka informācija par šīm un citām RCB Mākslas dienām veltītajām izstādēm un pasākumiem meklējama Rīgas Centrālās bibliotēkas mājaslapā www.rcb.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 7607562
E-pasts Daina.Geibaka@rcb.lv