Rīga, 8. apr., LETA. Saskaņā ar vairāku ministriju un valsts institūciju aprēķiniem ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanai būtu nepieciešams vairāk nekā viens miljards latu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas departamenta direktore Vineta Bērziņa.
LM apkopojusi pašvaldību un valsts institūciju sniegtos aprēķinus par izmaksām ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanai.
 
LM norādīja, ka lielākā daļa nozaru ministriju sniedza tikai vispārēju informāciju, nenorādot konkrētus finanšu aprēķinus. Aptuvenus aprēķinus par atsevišķiem veicamajiem pasākumiem sniedza tikai Veselības ministrija, Satiksmes ministrija, Labklājības ministrija un Centrālās statistikas pārvalde. Saskaņā ar šiem aprēķiniem Konvencijas ieviešanai būtu nepieciešams aptuveni viens miljards latu.
 
LM saņēmusi atbildes no 44 Latvijas pašvaldībām, no kurām septiņas pašvaldības norādīja, ka steidzamības kārtā šādus aprēķinus veikt nav iespējams.
 
Saskaņā ar pašvaldību sniegtajiem aprēķiniem vides pieejamības uzlabošanai būtu nepieciešami 194,1 miljons latu. Pašvaldības visbiežāk norādīja, ka līdzekļu aprēķins veikts vides pieejamības nodrošināšanas pasākumiem, proti, lai pielāgotu izglītības, ārstniecības, tirdzniecības iestādes, bibliotēkas, pašvaldības administrācijas centrālās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, kā arī lai nodrošinātu cilvēkiem ar invaliditāti sakaru un informācijas pieejamību.
 
Tāpat arī pašvaldības norādīja, ka nepieciešama ceļu infrastruktūras uzlabošana, piemērota transporta iegāde cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī tūrisma objektu pielāgošana.
LM norada, ka pašreizējie aprēķini vēl var mainīties.
 
Jau ziņots, ka 3. aprīlī stājās spēkā ANO konvencija par cilvēku ar invaliditāti tiesībām, kas patlaban ratificēta 20 pasaules valstīs.
 
Kopš 2007. gada 30. marta konvenciju ir parakstījušas 126 valstis, 71 valsts ir parakstījusi fakultatīvo protokolu. Latvija konvenciju nav parakstījusi.
 
 
Signe Sproģe LETA
Copyright © LETA