11. un 12. aprīlī par godu Simonas de Bovuāras simtgadei Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā LU Filozofijas un socioloģijas institūts un LU Filoloģijas fakultātes pētījumu centrs "Feminsitica Lettica" sadarbībā ar Francijas kultūras centru Rīgā rīko starptautisku konferenci.
Konferences atklāšanā 11. aprīlī 14.00 piedalīsies LU rektors prof. Mārcis Auziņš, kultūras ministre Helēna Demakova un Viņa Ekselence Francijas vēstnieks Latvijā Andrē Žans Liburels (André-Jean Libourel). Konferences organizatores ir Maija Kūle, Dr. habil. phil., LU profesore, LU Filozofijas un socioloģijas institūta (FSI) direktore, Ella Buceniece, Dr. phil., asoc. prof., LU FSI domes priekšsēdētāja, Ausma Cimdiņa, Dr. philol., LU profesore, LU Filoloģijas fakultātes dekāne un pētījumu centra Feministica Lettica direktore, Ieva Lapinska, Mag. Phil., LU FSI pētniece.
 
Franču rakstniecei un filosofei Simonai de Bovuārai šogad aprit 100 gadi. Kļuvusi pazīstama kā daudzu romānu autore, Simona de Bovuāra 1949. gadā publicē "Otro dzimumu". Šī grāmata, kurā aprakstīta sievietes situācija, tās vēsturiskie cēloņi un nākotnes izredzes, uzsverot sieviešu tiekšanos uz brīvību, izmaina daudzu sieviešu dzīvi un iedvesmo feminisma kustību visā pasaulē. "Otrais dzimums" joprojām ir viens no visvairāk lasītajiem feminisma klasikas tekstiem.
 
Konference pulcēs kopā literatūrzinātnes un filozofijas jomā strādājošās pētnieces un pētniekus. No Francijas ieradīsies divas lieliskas S. de Bovuāras darbu speciālistes, Nacionālā zinātnisko pētījumu centra vadošās pētnieces, pazīstamas filozofes Mišele Ledofa (Michšle Le Doeuff) un Ženevjēva Frēsa (Geneviēve Fraisse), vienas no ievērojamākajām mūsdienu franču feministēm. Ž. Frēsa ir arī politiska darbiniece, bijusi Eiropas Parlamenta deputāte.
 
Piektdien, 11. aprīlī no plkst. 14:00 līdz 19:00 konferenci būs iespēja vērot tiešraidē LU portālā www.lu.lv. Konferences mājaslapa: http://beauvoir100.blogspot.com.
 
Papildu informācija:
Ieva Lapinska, LU Filozofijas un socioloģijas institūts
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Universitātes Preses centrs