Rīga, 7. apr., LETA. Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar AS "Preses nams" ar īpašu retrospektīvu izstādi svinēs Latvijas grāmatu mākslas konkursa 15 gadu jubileju, aģentūru LETA informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.
Izstāde būs apskatāma no 10.aprīļa līdz 29. aprīlim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, pēc tam tā ceļos pa bibliotēkām visos Latvijas novados. Izstāde atspoguļos konkursā 15 gadu garumā godalgotos izdevumus - apmēram 400 grāmatu un kalendāru.
 
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija konkursu par grāmatu labāko noformējumu rīko jau kopš 1993. gada, un tas ir viens no vecākajiem profesionālajiem nozares konkursiem Latvijā.
 
AS "Preses nams" grāmatu mākslas konkursu, kam jau trešo gadu nosaukumā iekļauts Miķeļa Goppera apgāda nosaukums "Zelta ābele", atbalsta vairāk nekā 10 gadus.
 
Skaistāko grāmatu 15 gadu jubilejas izstādes atklāšana paredzēta 10. aprīlī plkst. 16 LNB Jaunākās literatūras lasītavā Krišjāņa Barona ielā 14, 4. stāvā. Izstāde atspoguļos Latvijas grāmatu mākslas un izdevējdarbības attīstību 15 gadu ilgā laika posmā un parādīs, kā ir pārmantotas neatkarīgās Latvijas grāmatu izdošanas tradīcijas un iedibinātas jaunas, mūsdienu tehnoloģijās balstītas tradīcijas. Izstādi papildinās plašs informatīvo un vizuālo materiālu kāsts, kas sniegs ieskatu arī Latvijas grāmatu panākumos starptautiskajos grāmatu mākslas konkursos un izstādēs.
 
Konkursa "Zelta ābele 2007" nominētās grāmatas līdz 30. aprīlim apskatāmas LNB skatlogā Elizabetes ielā 14, bet konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 18. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA