Valmiera, 5. apr., LETA. Nākamnedēļ, no 7. aprīļa līdz 11. aprīlim, Valmierā biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS), Somijas nevalstiskā organizācija "Kepa", Vidzemes augstskolas Studentu apvienība (ViASA) un studentu organizācija AIESEC piedāvās informatīvus pasākumus par Āfriku, aģentūrai LETA pastāstīja ViASA iekšējo sakaru koordinatore Elīna Neimane.
Visas nedēļas garumā Valmierā tiks piedāvātas interesantas aktivitātes, kurās būs iespējams piedalīties ikvienam valmierietim un pilsētas viesim, lai uzzinātu kaut ko vairāk par Āfrikas kontinentu, tradīcijām, kultūru, politiku un problēmām.
 
Pasākumus ievadīs fotokonkurss jauniešiem "Atrodi Āfriku Valmierā!" un zīmējumu konkurss Valmieras pilsētas bērnudārzos. Projekta laikā ikvienam būs izdevība noskatīties gan dokumentālās, gan mākslas filmu par Āfriku, tikties ar cilvēkiem, kuri meklējuši piedzīvojumus un izaicinājumus Āfrikā.
 
Pirmdien, 7. aprīlī, plkst. 18 Vidzemes augstskolas Konferenču zālē notiks Āfrikas filmu vakars, kurā varēs noskatīties dokumentālo filmu "Geldof in Africa" un mākslas filmu "Hotel Rwanda", kā arī piedalīties diskusijā ar Latvijas Universitātes (LU) lektoru Tomu Rostoku.
 
Otrdien, 8. aprīlī, plkst. 16.30 Valmieras bērnu bibliotēkā notiks "Valmieras bērnu bibliotēkas Āfrikas vakars", kurā bērni varēs klausīties Āfrikas stāstus un pasakas, izkrāsot seju Āfrikas motīvos un būs vēl citas radošas aktivitātes. Savukārt plkst.16 Vidzemes augstskolas Konferenču zālē Zane Laimiņa un Ieva Lāce stāstīs par došanos rallijā uz Āfriku ar žiguli. Pēc tam plkst.18 interesenti varēs noskatīties dokumentālo filmu "Riga. Banjul. Scarborough. Pa latviešu sapņu pēdām".
 
Trešdien, 9. aprīlī, plkst. 16 Valmieras integrētajā bibliotēkā norisināsies tematiskais vakars "Āfrikas ceļojumi", kurā apmeklētāji dalīsies pieredzē par šo valsti un tiks demonstrētas fotogrāfijas no ceļojumiem.
 
Ceturtdien, 10. aprīlī, plkst. 17 notiks pasākumu kulminācija Valmieras pilsdrupās, kur apmeklētāji varēs izkustināt kājas pasaules deju ritmos, nobaudīt pasaules ēdienus un dzērienus, kā arī piedalīties citās pavasarīgās aktivitātēs.
 
Piektdien, 11. aprīlī, plkst. 11 notiks lekcija, kurā Zane Smilga stāstīs par darbu Kenijā IT uzņēmumā, Pēteris Timofējevs informēs par Zviedrijas palīdzību Āfrikai, bet Liene Jurgelāne sniegs audiovizuālu prezentāciju par Āfriku.
 
Projekts "Pasaules diena" Latvijā tiek realizēts jau trešo gadu, bet šogad Rīgai, Liepājai un Alūksnei ir pievienojusies Valmiera ar vēl nebijušām aktivitātēm un pasākumiem. Projekts Latvijā kļuvis par ievērības cienīgu notikumu, pievēršot sabiedrības uzmanību pasaulē aktuālām problēmām. Projekts tiek realizēts arī vairākās Somijas pilsētās, kā arī Tallinā, lai aptvertu pēc iespējas plašāku sabiedrības daļu un veicinātu pozitīvu attieksmi.
 
 
LETA
Copyright © LETA