Otrdien, 8. aprīlī plkst. 15.00 Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē notiks zvērinātu advokātu biroja (ZAB) Sorainen 100. bibliotēkai dāvinātās grāmatas atvēršana un ZAB Sorainen partnera Jāņa Taukača priekšlasījums par nodokļu konsultāciju aktualitāti Latvijā. Pasākums notiek Rīgas Juridiskās augstskolas 10 gadu jubilejas ietvaros.
"Liela daļa no daudzu gadu garumā Sorainen dāvinātajām grāmatām bibliotēkai Latvijā ir vienā eksemplārā. Tā ir speciālā literatūra par aktuāliem tematiem, kas ir ļoti noderīga ne tikai mūsu augstskolas vecāko kursu studentiem, bet arī mācībspēkiem un jau praktizējošiem juristiem," stāsta Rīgas Juridiskās augstskolas bibliotēkas vadītāja Ligita Gjortlere.
 
"Strauji augošā ekonomikā juristu kompetencei ir īpaši liela, dažkārt pat izšķiroša nozīme. Daudzu gadu garumā dāvinot augstskolas bibliotēkai īpaši atlasītas grāmatas, mēs vēlamies palielināt mūsu kolēģu iespējas gūt papildus zināšanas, celt savu konkurētspēju un tādējādi veiksmīgāk aizstāvēt savu klientu intereses," saka ZAB Sorainen partneris Agris Repšs.
 
Starp ZAB Sorainen dāvinātajām grāmatām ir speciālā literatūra par nodokļiem, sabiedrību tiesībām, starptautiskajām tirdzniecības un finanšu tiesībām, apdrošināšanas tiesībām, tiesību konfliktiem, līgumu tiesībām, starptautisko komerciālo šķīrējtiesu, intelektuālā īpašuma tiesībām, banku tiesībām, saistību tiesībām, starptautisku preču pārdošanu, konkurences tiesībām, Eiropas Savienības tiesībām, īpašuma tiesībām, advokatūru, vērtspapīru tiesībām, starptautiskajām publiskajām tiesībām, vides tiesībām un maksātnespējas tiesībām.
 
"Ne velti no visām Sorainen dāvātajām grāmatām visvairāk ir tieši nodokļu jomā. Šobrīd Latvijā novērojams augsta līmeņa nodokļu konsultantu trūkums. Iemesls tam varētu būt meklējams izglītības sistēmā. Mēs ceram, ka šīs grāmatas lieti noderēs kvalificētu speciālistu sagatavošanā. Lai sniegtu ieskatu nodokļu konsultantu profesijas ikdienā, priekšlasījums cita starpā ieskicēs šī brīža aktuālus jautājumus nodokļu jomā, kā arī mēģinās izgaismot dažu konkrētu ikdienā risināmu nodokļu lietu burvību," skaidro ZAB Sorainen partneris un nodokļu prakses vadītājs Baltijā Jānis Taukačs.
 
Rīgas Juridiskā augstskola ir dibināta 1998. gadā, tās dibinātāji ir Latvijas un Zviedrijas valdības un Sorosa fonds-Latvija. Saskaņā ar 2005. gada noslēgto Latvijas un Zviedrijas starpvalstu līgumu, Latvijas Universitāte ir kļuvusi par lielāko RJA īpašnieku. Sorosa fonds-Latvija turpina pārvaldīt tam piederošās 24% daļas. Šobrīd Rīgas Juridiskā augstskola piedāvā maģistrantūras programmu Eiropas un starptautiskajās tiesībās, kā arī starpdisciplināras programmas Tiesības un finanses (LL.M) un Juridiskā lingvistika (MA) angļu valodā studēt gribētājiem no visas pasaules, kā arī tālākizglītības kursus praktizējošiem juristiem un citu nozaru profesionāļiem.
 
Augstskolas juridiskā bibliotēka ir atvērta jau kopš 1997. gada, nodrošinot gan augstskolas mācību programmas ar nepieciešamajiem materiāliem, gan arī piedāvājot plašu visjaunākās literatūras un datu bāžu klāstu no visas pasaules tās lietotājiem - praktizējošiem juristiem un citu augstskolu studentiem.
 
Sorainen ir viena no vadošajām juridiskajām firmām Baltijas reģionā, kas specializējas uzņēmumu apvienošanā un iegādē (M&A) un citās komerctiesību jomās, ar birojiem Tallinā, Rīgā, Viļņā un no 2008. gada marta arī Minskā. Firma sniedz konsultācijas lieliem un vidējiem uzņēmumiem, kas veic vai plāno veikt komercdarbību Baltijas valstīs vai Baltkrievijā. Sorainen komanda ar simts juristiem ir konsultējusi vairāk nekā četrsimt iegādes un investīciju darījumus Baltijas valstīs ar kopējo vērtību vairāk nekā 10 miljardi eiro. Savukārt Sorainen Rīgas biroja 4 pilna laika nodokļu juristu komanda ir lielākā starp advokātu birojiem Latvijā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Jānis Kreišmanis
"ZAB Sorainen" konsultants
Tālr: (+371)67358214