Pamatojoties uz Ministru kabineta 20.02.2008. rīkojumu nr. 79 "Par Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecību", ar kuru būvkompāniju A/S "Merko Ehitus" un SIA "Merks" apvienība tika uzaicināta piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas celtniecības konkursā, trešdien, 2. aprīlī, būvkompāniju A/S "Merko Ehitus" un SIA "Merks" apvienība valsts aģentūrā "Jaunie "Trīs brāļi"" oficiāli iesniedza finanšu piedāvājumu veikt Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecību par kopējo summu LVL 87 568 390,63.
"Tā ir reāla cena, kas ietver sevī arī noteiktu peļņas procentu. Turklāt "Merks" praksē nav bijis neviens gadījums, kad objektu pabeigšanai no valsts un pašvaldībām būtu prasīts papildus finansējums", saka SIA "Merks" valdes loceklis un finanšu direktors Oskars Ozoliņš.
 
Ar savu iesniegumu būvuzņēmumu apvienība apliecināja, ka veicot būvdarbus ir gatava ievērot Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumā noteikto termiņu ēkas nodošanai ekspluatācijā – 2012. gada 18. novembri. Kā papildu apstiprinājums apvienības piedāvājumam iesniegta komercbankas izdota garantija LVL 1 000 000 vērtībā, kurā apvienība pilnvaro Valsts aģentūru "Jaunie "Trīs brāļi"" saņemt minēto summu kā kompensāciju gadījumā, ja būvuzņēmumu apvienība līdz 2008. gada 31. jūlijam atkāpsies no oficiālās piedāvājumā izteiktās summas. Tika iesniegta arī SIA "Merks" parakstīta Pretkorupcijas deklarācija.
 
Ņemot vērā iepriekš izskanējušo viedokli par vienu no apvienības dalībniekiem Igaunijas Republikas A/S "Merko Ehitus", Latvijas uzņēmums SIA "Merks" apliecina, ka ir gatavs vienpersoniski uzņemties visas šajā piedāvājumā minētās saistības un veikt Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus bez A/S "Merko Ehitus" līdzdalības. Piedāvājuma kopijas trešdien tika nosūtītas arī LR Ministru prezidentam Ivaram Godmanim un LR Kultūras ministrei Helēnai Demakovai.
 
Igaunijas publiskā A/S *"Merko Ehitus "merkoehitus.ee" ir lielākais būvniecības uzņēmums Baltijā ar meitas uzņēmumiem Latvijā un Lietuvā. Kopš 1997. gada A/S "Merko Ehitus" akcijas kotējās Tallinas Fondu biržā. Grupas kopējais apgrozījums 2007. gadā bija 248 miljoni latu, pašu kapitāls uz 2007. gada 31. decembri ir 92 miljoni latu un strādājošo skaits – 1115 cilvēki.
 
SIA "Merks" ir viens Latvijas vadošajiem būvuzņēmējiem, kura neauditētais konsolidētais apgrozījums 2007. gadā sasniedza 60,5 miljonus latu, neauditētais pašu kapitāls 2007. gada 31. decembrī bija 19,8 miljoni latu. Uzņēmuma vadības sistēma ir sertificēta atbilstoši starptautiskajiem kvalitātes vadības sistēmu, arodveselības un darba drošības sistēmu standartiem.
 
Papildu informācija:
Oskars Ozoliņš
SIA "Merks" Valdes loceklis/ Finanšu direktors
tālr. 667373380
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ēriks Matulis
Mediju attiecību konsultants