Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā 2. aprīlī, kad visa pasaule atzīmē populārā dāņu pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena dzimšanas dienu, Daugavpils Bērnu bibliotēkā "Zīlīte" tradicionāli jau otro gadu notiks Daugavpils bērnu rakstnieku un dzejnieku tikšanās ar mazajiem lasītājiem.
Pēc Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes (SBJLP) aicinājuma daudzas pasaules valstis jau kopš 1967. gada atzīmē starptautisko bērnu grāmatu dienu. Katru gadu kāda no SBJLP dalībvalstīm izvēlas tēmu un uzaicina kādu savas valsts pazīstamu autoru uzrakstīt vēstījumu pasaules bērniem, savukārt mākslinieks zīmē atbilstošu plakātu. 2008. gadā pasaulē izskan Taizemes piedāvātais vēstījums visiem bērniem, tā autors ir Čakrabands Posaiakrits, viņš ir zīmējis arī krāsaino, Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai veltīto plakātu.

Ļoti nozīmīgas un neaizmirstamas jaunajiem lasītājiem ir tikšanās ar autoriem. Daugavpils bērniem ir palaimējies, ka pie mums pilsētā dzīvo un strādā vietējie rakstnieki un dzejnieki. Šoreiz Bērnu bibliotēkā uz tikšanos ieradīsies Lidija Vasaraudze, kas raksta brīnišķīgu bērnu dzeju, Staņislavs Volodjko, kurš raksta gan dzeju  gan pasakas un pats ļoti atraktīvi tos lasa bērniem priekšā. Tāpat būs interesanti uzzināt, ko jaunu uzrakstījuši J. Golubevs un I. Krajeva, kas raksta arī pasakas un mīklas.

Bērni varēs lasīt dzeju, minēt mīklas un turpat uzzīmēt un vizualizēt dzejas un pasaku tēlus, būs iespēja saņemt rakstnieku autogrāfus un fotografēties kopā ar autoriem.
 

Informāciju sagatavoja:
Dzidra Stupāne
Latgales Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
Tālr.: 65476341
E-pasts: dzidra.stupane@lcb.lv