Londona, 27. marts, LETA--ANANOVA. Trešdaļa britu nezina, ka Viljams Šekspīrs rakstīja lugas, un domā, ka viņš bija Anglijas karalis, liecina jauna aptauja.
Aptaujā arī noskaidrots, ka 25% nezina, ka Džons Kītss bija dzejnieks, un daži uzskata, ka viņa slavenās Odas sarakstījis popgrupas "Take That" bijušais dalībnieks Robijs Viljsmss.
 
Citi domā, ka amerikāņu dzejniece Silvija Plāta ir grupas "The Black Eyed Peas" dziedātāja, bet to, ka Vinnija Pūka autors A.A. Milns bija rakstnieks, zina mazāk par trešdaļu.
 
Aptaujā, kurā atklājās, ka lielākā daļa angļu nezina savus slavenos rakstniekus, piedalījās 3000 cilvēku, no kuriem gandrīz divas trešdaļas nezināja, ka komēdijas "Cik svarīgi būt nopietnam" autors ir Oskars Vailds.
 
Aptuveni 70% aptaujāto nekad savam mīļotajam nav rakstījuši dzejoli, lai gan divas trešdaļas atzinās, ka vēlētos tādu saņemt.
 
"Lai gan daudzi cilvēki atzīst, ka dzejai ir ļoti svarīga loma personīgajā, kā arī tautas dzīvē, iegūtie dati parāda, cik nomācoši zems ir zināšanu līmenis," konstatēja godalgotais britu dzejnieks Endrū Moušns.
 
 
LETA Ananova
Copyright © LETA