Tallina, 27. marts, LETA. Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips ceturtdien notikušajā valdības preses konferencē atzina, ka viņš ar Latvijas premjerministru Ivaru Godmani (LPP/LC) runājis par Igaunijas celtniecības kompāniju AS "Merko Ehitus" un tās plāniem piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas būvniecībā, vēsta "EPL Online".
Ansips norādīja, ka Latvija LNB ēkas būvniecības celtniecības sakarā pati pieņems lēmumus.
 
Igaunijas premjerministrs arī atklāja, ka sarunā ar savu Latvijas kolēģi viņš apstiprināja, ka "Merko Ehitus" ir tiesīga piedalīties visos valsts pasūtījuma konkursos Igaunijā un šajā sakarā nekādi ierobežojumi uzņēmumam nav piemēroti.
 
"Es kategoriski noraidu Latvijas presē publiskoto informāciju, ka "Merko Ehitus" ir noziedzīga organizācija," norādīja Ansips.
 
Viņš arī piebilda, ka šādām žurnālistu spekulācijām nevajadzētu ietekmēt valsts pasūtījuma procesu norisi Latvijā.
 
Kā ziņots, 13. martā tika pavēstīts, ka LNB būvniecības projekta dokumentācija nosūtīta tikai diviem pretendentiem tehniskā un finanšu piedāvājuma sagatavošanai - būvkompāniju apvienībai, kurā ir iekļauti AS "RBSSKALS", SIA "Skonto būve" un SIA "Re&Re", kā arī apvienībai, kurā ietilpst SIA "PBLC", SIA "Moduls Rīga" un SIA "PB Fasādes".
 
Komisija, kas valsts aģentūrā "Jaunie trīs brāļi" izveidota sarunu procesa nodrošināšanai par būvdarbu veikšanu, esot konstatējusi, ka "Merko Ehitus" un tā Latvijas meitasuzņēmums SIA "Merks" neatbilst pretkorupcijas principiem.
 
Savukārt "Merko Ehitus" trešdien paziņoja, ka uzņēmums joprojām vēlas būvēt LNB jauno ēku "Gaismas pils" un piedāvā to izdarīt par 87 miljoniem latu.
 
 
LETA
Copyright © LETA