Rīga, 26. marts, LETA. Šodien Ahalcihē, turpinot darba vizīti Gruzijā, Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Edgars Rinkēvičs uzdāvināja NATO informatīvajam centram grāmatas par starptautiskajām attiecībām un drošības politiku.
Kā aģentūru LETA informēja AM Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis, Latvijas Transatlantiskā organizācija kopā ar Gruzijas nevalstisko organizāciju "Jauna paaudze - jauna iniciatīva" ("New Generation - New Initiative") īstenojusi projektu, kura gaitā Gruzijā 2007. gadā tika atvērti 11 šādi centri.
 
Šādos informatīvajos centros ikviens interesents var iegūt plašu materiālu klāstu par NATO, Gruzijas attiecībām ar Aliansi un citām starptautiskām organizācijām. AM sadarbībā ar NATO ir uzņēmusies rūpēties par vienu no centriem.
 
Rinkēvičs uzskata, ka "šādi centri ir efektīvs veids, kā sniegt iedzīvotājiem visu nepieciešamo informāciju par NATO un vairot sabiedrībā izpratni par starptautiskās drošības aktualitātēm, un tas ir īpaši būtiski pirms gaidāmā NATO samita Bukarestē."
 
Vizītes laikā valsts sekretārs piedalījās Ahalcihes Institūta studentu diskusijā, kurā galvenais jautājums bija Gruzijas iespējas NATO samita laikā Bukarestē saņemt uzaicinājumu sākt rīcības plāna izstrādi dalībai Aliansē. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja šodien noslēgto vienošanos starp Ahalcihes 5. vidusskolu un Limbažu 1. vidusskolu. Skolas sadarbosies, lai veicinātu jauniešu izpratni par starptautiskajām attiecībām, drošības politiku un NATO.
 
Limbažu 1. vidusskolas direktors un grāmatas "NATO un Gruzijas drošība" līdzautors vēsturnieks Uldis Umulis pastāstīja, ka skolu sadarbības "pirmā aktivitāte būs konkurss par abu valstu vēsturi, kas notiks tuvāko mēnešu laikā."
 

Jānis Skruzis LETA
Copyright © LETA