Parīze, 20. marts, LETA--REUTERS. Parīzē trešdien izsoļu namā "Drouot" notika unikāla grāmatu izsole, kurā savu bibliotēku izpārdeva pazīstamais franču politiķis un bijušais Francijas premjerministrs Dominiks de Vilepēns.
"Tas ir diezgan neparasti, ka tāda ranga politiķis kā Dominiks de Vilepēns tā atklāti pārdod savu kolekciju," sacīja manuskriptu eksperts Benuā Foržo.
 
Politiķa iespaidīgajā grāmatu kolekcijā, kuras savākšanai viņš veltījis vairāk nekā 30 sava mūža gadus, bija 335 vērtīgi darbi, ieskaitot retu grāmatu pirmos izdevumus un autentiskus 18. gadsimta un 19. gadsimta manuskriptus. Turklāt grāmatas vēl vērtīgākas padara tas, ka tās piederējušas ievērojamam cilvēkam.
 
Mākslas vēsturniece Monika Rikiuādī-Kibī norādīja, ka cilvēka bibliotēka ir kaut kas ļoti personīgs un spēj pastāstīt ļoti daudz par pašu kolekcionāru.
 
Grāmatu izcelsmei izsolē bija īpaša nozīme. Arī Foržo atzina, ka cenu lielumu nosaka tas, vai grāmatas piederējušas kādai slavenai personai, piemēram nākušas no Marijas Antuanetes bibliotēkas.
 
Kopumā Vilepēna grāmatu kolekcijas izsolē tika iegūti gandrīz 900 000 eiro (632 500 latu). Oriģinālais rokraksts, kurā dokumentēta Francijas karaļa Luija XVI tiesa, kas viņam beidzās ar giljotīnu, tika pārdots par 1200 eiro (845 latiem), bet Robespjēra darbu kolekcija tika pārdota par 1500 eiro (1055 latiem). Visvairāk tika samaksāts par grāfa Las Kasē un viņa dēla pirmo "Memorial de Sainte-Helene" izdevumu, kurā apkopotas Napoleona I parakstītas vēstules. Kāds nenosaukts solītājs to nopirka par 32 000 eiro (22 490 latiem), lai gan izsoles rīkotāji rēķinājās ar aptuveni no 15 000 (10 545 latu) līdz 20 000 eiro (14 055 latu) lielu summu.
 
 
LETA REUTERS
Copyright © LETA