Pirmdien, 29. oktobrī, izdota jauna datorspēle Uzcel Gaismas pili!. Tās galvenie varoņi ir modernizēti latviešu literatūras tēli un autori – Lāčplēsis, Princese, Rainis, Čaks un citi, savukārt darbība notiek virtuālā Gaismas pilī – iecerētajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā. Datorspēle bez maksas pieejama portāla Apollo spēļu sadaļā http://netgames.apollo.lv.
Spēle ir pirmais mēģinājums interaktīvi, saprotami un saistoši, izmantojot jaunākās tehnoloģijas,  iepazīstināt bērnus ar LNB projektu – Gaismas pili un Gaismas tīklu. Datorspēle rada iespēju izglītot un ieinteresēt jauno paaudzi par latviešu folkloru un dažādos laikos rakstīto latviešu autoru literatūru bērniem. Spēle paredzēta pamatskolas bērniem no 6 līdz 15 gadiem, taču būs interesanta jebkura vecuma spēlētājiem.
 
Datorspēles projekta idejas autors un pasūtītājs ir LNB Atbalsta biedrība, un tā tapusi ar Lattelecom atbalstu. Spēles izveidi atbalstījis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds, UNESCO,  Kultūras ministrija un Pasaules Brīvo Latviešu apvienība. Datorspēles projekta vadītājs ir producents Bruno Aščuks, scenārija autore – Nora Ikstena, programmēšanas grupas vadītājs – Raimonds Ūdris, autors / mākslinieks – Harijs Brants un mākslinieki Egils Mednis un Indulis Gailāns.
 
Datorspēles sižeta pamatā ir mūžīgais stāsts par ļauno un labo spēku cīņu. Tikai šoreiz cīņas arēna ir bibliotēka – iecerētā Gaismas pils, kurā spēles galvenais varonis – Skolnieks - ierodas, lai saņemtu literatūru. Taču bibliotēku ir apsēduši mošķi, kuri uzlauzuši Dainu skapi un izmētājuši lapiņas ar tautasdziesmu pierakstiem. Nozudušo lapiņu atrašana ir viens no galvenajiem spēlētāja uzdevumiem. Ejot cauri bibliotēkai, spēlētājam jāveic dažādi atjautības uzdevumi, parādot loģiskās domāšanas spējas un satiekot tādus latviešu literatūras varoņus kā Lāčplēsi, Sīkstuli, Gudro Ansi, Raini un Čaku. Spēlē darbojas arī Uzziņu dienesta 1188 operatore – Princese –, kurai var lūgt palīdzību, izpildot uzdevumus.
 
Datorspēle visiem interesentiem bez maksas būs pieejama portālā Apollo, kur no pirmdienas, 29. oktobra, notiks jautājumu konkurss par datorspēles sižetu un varoņiem. Savukārt novembrī pamatskolu klasēm portālā notiks datorspēles sacensības uz laiku. Gan jautājumu konkursa, gan arī klašu sacensību uzvarētāji saņems īpašas balvas ar spēles varoņu attēliem.
 

LNB Atbalsta biedrības direktore Kārina Pētersone: "Atbalsta biedrība jau desmito gadu ļoti optimistiski darbojas, lai ieraudzītu īsto Gaismas pili. Šobrīd izveidota virtuālā Gaismas pils bērniem kā rotaļa internetā. Bērni būs Nacionālās bibliotēkas lietotāji, un tāpēc mums jau tagad jādomā, kā panākt, lai viņi iet uz bibliotēkām un sporta zālēm,  nevis uz spēļu ellēm vai nakts klubiem. Mēs meklējām veidu, kā bērniem ar mūsdienīgākām metodēm pavērt durvis uz bibliotēku, reizē netradicionāli viņus ievadot folkloras un literatūras tēlu pasaulē. Tāpēc mēs esam pateicīgi saviem atbalstītājiem, kas novērtēja idejas pirmreizīgumu un izveidotās komandas potenciālu un palīdzēja šo ideju īstenot."
 
Datorspēles projekta izstrādes vadītājs Bruno Aščuks: "Spēles ideja mums uzreiz šķita  ļoti interesants, taču nebūt ne viegls darbs. Mēs pieņēmām šo izaicinājumu un esam gandarīti, ka tas ir izdevies. Lai gan spēle ar divu dimensiju attēlu tehniskā ziņā nav īpaši sarežģīta, tomēr pēc sava apjoma tā varētu būt lielākā no tām, kas Latvijā tikušas izstrādātas līdz šim, turklāt centāmies, lai spēles saturs būtu aizraujošs un ar atbilstošu vizuālo risinājumu. Strādājot pie šī projekta, esam ieguvuši jaunas zināšanas un ceram, ka spēle būs interesanta plašai auditorijai."
 
Lattelecom Satura biznesa daļas direktors Gints Kiršteins: "Līdz šim Latvijā datorspēles izstrādājuši galvenokārt entuziasti, kuriem tas ir bijis vaļasprieks. Lattelecom piekrita šajā projektā piedalīties galvenokārt divu iemeslu dēļ: pirmais – uzskatām, ka skolās nākas meklēt aizvien atraktīvākus veidus, kā piesaistīt bērnu uzmanību un izglītot, tai skaitā par latviešu literatūru; otrais – datorspēles jau kļuvušas par bērnu ikdienu, tāpēc svarīgi veidot tādas spēles, kuras sniedz bērniem noderīgas zināšanas, nevis tikai izklaidē. Ceram, ka šis projekts iedrošinās arī citus veidot izglītojošas datorspēles latviešu valodā, jo pagaidām Apollo portālā šī  būs otrā datorspēle, kas ir pieejama latviešu valodā."
 
Lai informētu skolēnus par jauno datorspēli, gada nogalē tiks rīkoti Lattelecom un Adam Auto atbalstītie skolu braucieni, kuru laikā plānots apmeklēt aptuveni 50 skolas visā Latvijā. Skolēnus plānots iepazīstināt arī ar Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 8006008 (ņemot vērā pāreju uz astoņzīmju numerāciju, ar 2008. gada 1. februāri šā tālruņa numurs būs 80006008) sniegtajām iespējām un atbalstu, kā arī ar projektu Net-Safe, kuru īsteno Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts. Skolēni saņems izglītojošus materiālus un pārsteiguma balvas ar spēles varoņu attēliem no Lattelecom.
 
Datorspēle Uzcel gaismas pili! ir viens no lielākajiem Lattelecom atbalsta projektiem izglītības jomā 2007. gadā, kuru uzņēmums atbalsta, rūpējoties par kvalitatīva un izglītojoša satura nodrošināšanu skolas vecuma bērniem internetā. Lattelecom atbalsta politikas prioritātes ir kultūra, sports, izglītība un vides aizsardzība.
 
Lattelecom ir vadošais elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Uzņēmums piedāvā integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus. Lattelecom nodrošina arī datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Lattelecom grupu veido seši uzņēmumi: Lattelecom, Lattelecom Technology un tā meitas uzņēmums Baltijas Datoru Akadēmija, Lattelecom BPO, Citrus Solutions un LSS.
 
 
Vairāk informācijas:
 
Lāsma Brantevica     
LNB Atbalsta biedrības 
Sabiedrisko attiecību speciāliste   
Tālrunis: 67843767
lasma@gaisma.lv     
www.gaisma.lv
 
Maija Celmiņa
Lattelecom grupas preses sekretāre
Tālrunis: 67055343; 29273897
maija.celmina@lattelecom.lv
www.lattelecom.lv