Gatavojoties dalībai Starptautiskajos Grāmatu svētkos Gēteborgā 2008. gada rudenī, pagājušajā nedēļā, no 13. līdz 14. martam, Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste un starptautisko projektu vadītāja Ieva Balode devas uz Gēteborgu, lai apmeklētu Gēteborgas grāmatu svētku notikumu vietas, apskatītu izstāžu, priekšlasījumu un semināru telpas, kā arī tiktos ar svētku organizatoriem.
Ventspils Rakstnieku mājas pārstāves, Kultūras Ministrijas Valsts sekretāre Solvita Zvidriņa un dzejnieks Juris Kronbergs tikās arī ar Latvijas vēstnieci Zviedrijā Elitu Kuzmu.
 
Andra Konste bija arī februāra beigās un marta sākumā notikušo "Baltijas Grāmatu svētku 2008" svētku pasākuma programmas koordinatore. Andra Konste stāsta: "Baltijas Grāmatu svētku organizēšana aizņēma daudz laika un spēka, jo svētku svinēšanai šoreiz apvienojās visas ieinteresētās puses – Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Literatūras centrs, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Latvijas grāmatnieku ģilde. Mēs un Literatūras centrs tad arī bijām galvenie organizatori, prieks, ka svētki izdevās, programma bija ļoti plaša – 4 dienu laikā norisinājās vairāk kā 80 literāri lasījumi, konferences, semināri, grāmatu atvēršanas svētki, skaistāko Baltijas grāmatu izstāde.
 
Svētkus atklāja Latvijas Valsts Kultūras ministre Helēna Demakova, tos apmeklēja arī Valsts prezidents. Pirmo reizi ar ļoti plašu programmu bija uzaicināta viesu valsts - šoreiz Krievija. Krievijas vēstniekam Latvijā šie svētki, iespējams, bija pirmais lielākais notikums Latvijā."
 
Taujāta par citām norisēm Rakstnieku un tulkotāju mājā, Andra Konste pastāstīja: "Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas gada plāns izpildīts! Jau pirms Lieldienām visas telpas aizņemtas līdz pat Ziemassvētkiem un esam jau iesākuši rezervēt vietas nākamajam gadam! Tālākie viesi jau šobrīd ir divi dzejnieki no Turcijas – Meliks Saracoglu un Hakki Kurtuluss, kuri nolēmuši tulkot Raiņa mīlas dzeju, drīz ieradīsies arī Ayser Ali, gaidāmi viesi no Gruzijas Gia Jokhadze un Filipīnām Angelo V.Suarez. Pirmoreiz arī ir pieteikušies literāti no Eiropas dienvidiem - Itālijas, Šveices un Horvātijas. Prieks, ka šo māju atklājuši arī latvieši no citām zemēm – pirmā bija Ieva Saulītis no Aļaskas, tagad gaidām Leo Trinkunu, bet ziemā pieteikusies Maija Kollinsa no ASV, Ņujorkas štata Albānijas.

Vēl septembrī pasniegsim mūsu Mājas un Ventspils domes balvas par šeit rakstītiem darbiem, izdosim gadagrāmatu, bet par visu svarīgāk – rūpējamies, lai tie cilvēki, kuri šeit atbrauc, mūsu aizņemtības dēļ nejūtas sliktāk un saņem tādu pašu uzmanību kā iepriekš!
 
Papildu informācija:
Andra Konste, Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja, tālr: 63623596
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inguna Almbauere
Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļas vadītāja
Tālr.: 3601180