18. martā "Rietumu Radio" Liepājas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai (LCZB) svinīgos apstākļos dāvinās sešus CD diskus, kuros ierakstītas aptuveni 60 radio darbinieku veidotas intervijas ar visā Latvijā un Liepājā pazīstamiem komponistiem, mūziķiem, māksliniekiem, diriģentiem, dzejniekiem un dažādu citu, lielākoties, radošu profesiju pārstāvjiem.
Diskos atrodamas sarunas ar visiem pagājušā gada Goda un Gada liepājniekiem. Intervijas tapušas pēdējo divu gadu laikā un izskanējušas "Rietumu radio" raidījumā "Pavisam privāti". Dāvinājums turpmāk glabāsies LCZB audio fonotēkā un būs pieejams ikvienam interesentam.
 
"Uzskatu, ka šiem ierakstiem ir kultūrvēsturiska nozīmē. Tajos, caur interviju galveno varoņu spriedumiem un pārdomām par dzīvi, savu darbu ir dokumentēts laikmets kurā dzīvojam, bet pavisam drīz tas kļūs vai ir jau kļuvis par vēsturi," par ideju dāvināt ierakstus bibliotēkai stāsta "Rietumu radio" direktore Dace Gruntmane. Viņa raidījumam "Pavisam privāti" intervējusi slaveno latviešu gleznotāju Maiju Tabaku, maestro Raimondu Paulu, komponistu Imantu Kalniņu, rakstnieku Olafu Gūtmani un vairākas citas personības, kuru balss ieraksti turpmāk būs atrodami LCZB fonotēkā.
 
Taču lielāko daļu raidījuma viesu intervējusi "Pavisam privāti" veidotāja – jaunā un atraktīvā Liene Lāce. Uz viņas nopietnajiem, bet reizēm netik nopietnajiem jauājumiem pa visam nopietni vai ar humoru atbildējuši kora "Kamēr" diriģents Māris Sirmais, operdziedātāja Inese Galante, aktieris Rūdolfs Plēpis dziedātājs Ainars Mielavs u.c., kā arī virkne Liepājnieku – matemātikas docents Jānis Mencis, fotogrāfs, Varis Sants, diriģents Imants Resnis, mūziķis Ivo Fomins, aktieri - Ēriks Vilsons, Leons Leščinskis, Inese Kučinska u.c. "Šis dāvinājums būs labs impulss bibliotēkas fonotēkas tālākais attīstībai un kā piemērs citiem medijiem vai privātpersonām, kuru rīcībā ir audioieraksti, kuri caur mūsu fonotēku būtu pieejami ikvienam liepājniekam un tiktu saglabāti vēsturei," tā uzskata LCZB direktore Ilga Erba.
 
"Rietumu radio" cer, ka dāvinājums sevišķi noderīgs būs skolniekiem vai studentiem, rakstot darbus par ievērojamām Liepājas un Latvijas personībām. Jāpiebilst, ka visas CD diskos apkopotās intervijas ir tapušas Liepājā.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Hmieļevska, Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste