Šo sestdien Liepājā ieradīsies ap 200 literatūras jomas pārstāvju, lai 15. martā pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā piedalītos Latvijas Rakstnieku savienības Literatūras Gada balvas pasniegšanas ceremonijā.
Balva tiek piešķirta par izcilākajiem sasniegumiem rakstniecībā aizvadītajā, 2007. gadā. Balvu pasniegšanas ceremoniju šogad uzņēmusies organizēt Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa.
 
Šogad Literatūras Gada balvas pasniegšanas ceremonijas organizēšanu uzņēmušies liepājnieki – jaunizveidotā Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa sadarbībā ar reklāmas un mārketinga aģentūru "Samba". Kā norāda pasākuma rīkotāji, Literatūras Gada balvas pasniegšana Liepājā būtiski atšķirsies no iepriekšējo gadu ceremonijām ar neformālo stilu un nepiespiesto gaisotni, kādā pasākums aizritēs. "Zudīs gan laiks, gan robežas. Piedāvāsim nelielu uzvedumu ar filozofiski humoristisku ievirzi, kuru veidos Liepājas teātra aktieri Anita Kvāla, Marģers Eglinkis un Kaspars Gods, kā arī mūziķe Linda Rozentāle, "atklāj pasākuma režisores Iveta Ļesina un Gunta Veisbuka.
 
Liepājā Literatūras Gada balvas laureātiem pasniegs arī īpašas balvas – mākslinieces Ivetas Brences veidotās stikla grāmatas.
 
Lai gan Latvijas Rakstnieku savienības Literatūras Gada balvas žūrija ir nosaukusi autorus un darbus, kas pretendē uz Literatūras Gada balvu 2007, tās laureāti kļūs zināmi tikai 15.martā Liepājas Latviešu biedrības namā.
 
Literatūras Gada balvas 2007 finālā žūrija izvirzījusi šādus darbus un autorus:
 
Dzejā
1. Knuts Skujenieks "Mūsu dzīve nokalpotā" (Nordik)
2. Ieva Rupenheite "Melnas krelles" (Neputns)
3. Žebers "Šnabji/Blaknes" (Neputns)
 
Prozā
1. Jānis Einfelds "Palaidnis" (Dienas Grāmata)
2. Guntis Berelis "Ugunīgi vērši ar zelta ragiem" (Dienas Grāmata)
3. Laima Muktupāvela "Totēmi" (Jumava)
4. Aivars Kļavis "Rīgas kuprītis" (Nordik)
 
Literatūrā bērniem
1. Juris Zvirgzdiņš "Knorke jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu" (Liels un Mazs) un "Konteineru meitenīte Rudīte" (Zvaigzne ABC)
2. Pauls Bankovskis "Mazgalvīši spēlē mājās" (Liels un Mazs)
3. Kārlis Vērdiņš "Burtiņu zupa" (Liels un Mazs)
 
Tulkojumos un atdzejā
1. Dž.Orvels "Lai plīvo aspidistra" (Māra Poļakova)
2. Epikūrs "Vēstules.Atziņas.Fragmenti" (Agnese Gaile un A. van Hofa)
3. V.Jerofejevs "Maskava-Gailīši" (Uldis Tīrons)
4. H.Halgrīms "101 Reikjavīka" (Dens Dimiņš)
 
Spilgtākā debija
1. Agnese Krivade"Bērnība" (Neputns)
2. Ingmāra Balode "Ledenes, ar kurām var sagriezt mēli" (Satori)
3. Ilmārs Šlāpins "Karmabandha" (Satori)
 
Tiks pasniegtas arī divas balvas par mūža ieguldījumu: Zigmundam Skujiņam par ieguldījumu oriģinālliteratūrā un Jurim Kronbergam par ieguldījumu latviešu literatūras popularizēšanā un tulkošanā citās valodās.
 
Diemžēl šogad žūrija lēmusi balvas nepiešķirt kategorijās Dramaturģija un Literatūrzinātne un literatūrkritika.
 
Kopš 2001. gada Literatūras Gada balva sniedz regulāru vērtējumu norisēm latviešu literatūrā. Arī šogad LRS aicināja izdevniecības, preses izdevumu redakcijas, augstskolas un citas kultūras institūcijas izvirzīt kandidātus balvai, izvērtējot 2007. gada literatūras ražu. Kopumā tika pieteiktas 67 grāmatas un autori.
 
Literatūras Gada balvas 2007 žūrijā šogad darbojās Ieva Kolmane, Ruta Veidemane, Ieva Zole, Jānis Oga, Lita Silova, Tamāra Liseka, Lauris Gundars, Kārlis Vērdiņš, Inese Zandere, Monika Zīle un Mudīte Treimane. Komisijas priekšsēdētājs - Jānis Elsbergs.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ieva Hmieļevska
Liepājas Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 3483941, 26596186