Jelgava, 14. marts, LETA. Šodien plkst. 15 Aizkraukles pilsētas bibliotēkā dzejnieka un tulkotāja Jāzepa Osmaņa gleznu izstādes pēdējā dienā notiks tikšanās ar autoru un izdevniecības "Annele" grāmatu prezentācija.
Aizkraukles novada domes mājaslapā "www.aizkraukle.lv" publicētā informācija liecina, ka Jāzepa Osmaņa sākotnējie mēģinājumi glezniecībā bija skolas gadu aizraušanās. Pirmie darbi pastelī un eļļā tapuši pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Pēc 50 gadu pārtraukuma atgriešanās pie krāsām un otas kļuvusi par Osmaņa vaļasprieku un pusotra gada laikā tapuši aptuveni 300 darbu.
 
Svinot Osmaņa jubilejas gadskārtu, Tomē "Oškrogā" tika sarīkota Osmaņa pirmā izstāde. Tad nāca piedāvājums no Ķeguma un Lielvārdes bibliotēkām, Limbažu grāmatnīcas. Tagad gleznas nodotas aizkraukliešu vērtējumam, bet aprīlī tās gaida arī Madonā un Ļaudonā.
 
Jāzeps Osmanis (1932.) - dzejnieks, tulkotājs, īpaši populārs ir bērnu vidū. Osmanis ir arī grāmatu izdevējs, literatūras pētnieks, latviešu bērnu literatūras vēstures autors, filoloģijas zinātņu doktors. Par poļu tautas epopejas - Mickeviča poēmas "Pans Tadeušs" atdzejojumu Varšavā saņēmis prēmiju, bet par poļu literatūras tulkojumiem kopumā - Eiropas Rakstnieku savienības prēmiju. Apbalvots ar Latvijas un Polijas nopelniem bagātā kultūras darbinieka goda nosaukumu.
 
Pēc Lielvārdes vidusskolas beigšanas Osmanis studējis Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātē. Jau studiju laikā sācis strādāt Latvijas Valsts izdevniecībā un grāmatnieka darbam palicis uzticīgs līdz šai dienai un 11 gadus vada savu privāto apgādu "Annele". Šogad par mūža veikumu grāmatniecībā Osmanis saņēmis Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas goda balvu "Zelta ābele".
 
 
Andra Ozola LETA
Copyright © LETA