Helsinki, 13. marts, LETA--DPA/REUTERS. Somijā kāds bibliotēkas apmeklētājs acīmredzot nodomājis "labāk vēlāk nekā nekad" un paslepus atdevis grāmatu, kura no bibliotēkas bija paņemta pirms 100 gadiem, trešdien paziņoja Vantā pilsētiņas bibliotēkas darbinieki.
Bibliotēka jau sen bija atmetusi cerības to atgūt, taču labprāt pieņēma atpakaļ 1902. gadā iespiesto grāmatu "Vartija" - 400 lappušu biezu reliģisku ikmēneša izdevumu krājumu.

"Mēs nezinām, kas īsti to paņēma un kas to atdeva. Tai līdzi nebija nekādu dokumentu," ziņu aģentūrai "Reuters" pastāstīja bibliotekāre Minna Sāstamoinena.

Tās iekšpusē ielīmētā bibliotēkas karte un vecmodīgais rokraksts norāda, ka tā izsniegta 20. gadsimta sākumā, viņa piebilda.

"Mums neeksistē dokumentācija par tik sen izdotām grāmatām. Vecākie pieraksti ir no pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem," aģentūrai DPA sacīja "Korso" bibliotēkas vadītāja Anna-Mari Rantala.

Laikā, kad grāmata tika paņemta, Vantā bibliotēkas "Korso" nodaļa, kurā tā tika nodota atpakaļ, nemaz neeksistēja.

Iespējams, grāmatas atgriezējs vēlējās palikt anonīms, jo tajā ievietotajā bibliotēkas kartē bija rakstīts, ka sods par katru nokavētu nedēļu veido 10 penijus, bet iespējams, ka grāmata vienkārši bija tik garlaicīga, ka bija nepieciešami 100 gadu, lai to izlasītu, piebilda Rantala.

Grāmata tagad nodota bibliotēkas kolekcijā, un to aizņemties vairs nav iespējams.
 

LETA DPA
Copyright © LETA