Trešdien, 12. martā, plkst. 12.30 Puzes bibliotēkā Ventspils rajona mazajiem lasītājiem būs iespēja tikties ar populāro bērnu grāmatu autoru Inesi Zanderi.
Šī ir otrā tikšanās Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēta Ventspils bibliotēkas projekta "Rakstnieks lauku bibliotēkā" ietvaros. Projekta mērķis ir bagātināt Ventspils rajona kultūrvidi, celt reģiona bibliotēku pakalpojumu kvalitāti, veicināt lauku iedzīvotāju interesi par latviešu literatūru, tajā notiekošajiem procesiem.

Dzejniece, rakstniece žurnāliste un izdevniecības "Liels un mazs" redaktore Inese Zandere ir ļoti iemīļota bērnu grāmatu autore. 2006. gadā izdotā autores pasaka – komikss "Pingus Posta piedzīvojumi" bija bērnu vislasītākā grāmata Ventspils pilsētas un rajona bibliotēkās. 2007. gadā lasīšanas veicināšanās programmas "Bērnu žūrija" jaunāko ekspertu atzītākās grāmatas godu izpelnījās rakstnieces grāmata "Māsa un brālis".

Ar saviem draiski dziedamiem, dancojamiem, spēlējamiem un minamiem pantiem, baidīkļiem un skraidīkļiem, piedzīvojumu stāstiem un dzejoļiem par domām un mīlestību bērnu vislielākās simpātijas ieguvusi dzejnieces grāmata "Iekšiņa un āriņa" (2002., 2004), kas saņēmusi arī Gada balvu literatūrā, Pastariņa prēmiju un Autortiesību bezgalības balvu.

Aktīvi darbodamās bērnu lasīšanas veicināšanas programmās, Inese Zandere ir pabijusi daudzās Latvijas bibliotēkās un tikusies ar bērnu auditoriju. Dzejniece uzskata, ka Latvijā labu grāmatu bērniem ir par maz un "ir jāatrod drosme, lai kaut ko "mazu" pasludinātu par "lielu", proti, - tā ir bērnu literatūra vai pat, mazliet plašāk sakot, - latviešu bērnu kultūra".
 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
Tālr.: 3627361