Rīga, 11. marts, LETA. Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) žūrija nosaukusi autorus un darbus, kas pretendē uz "Literatūras gada balvu 2007", laureāti tiks paziņoti 15. martā Liepājas Latviešu biedrības namā, aģentūru LETA informēja LRS pārstāve Inga Bodnarjuka.
Dzejā "Literatūras gada balvas 2007" pretendenti ir Knuta Skujenieka "Mūsu dzīve nokalpotā", Ievas Rupenheites "Melnas krelles" un Žebera "Šnabji/Blaknes".
 
Prozā "Literatūras gada balvas 2007" pretendenti ir Jāņa Einfelda "Palaidnis", Gunta Bereļa "Ugunīgi vērši ar zelta ragiem", Laimas Muktupāvelas "Totēmi" un Aivara Kļavja "Rīgas kuprītis".
 
Literatūrā bērniem "Literatūras gada balvas 2007" pretendenti ir Jura Zvirgzdiņa "Knorke jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu" un "Konteineru meitenīte Rudīte", Paula Bankovska "Mazgalvīši spēlē mājās" un Kārļa Vērdiņa "Burtiņu zupa".
 
Tulkojumos un atdzejā "Literatūras gada balvas 2007" pretendenti ir Dž.Orvela "Lai plīvo aspidistra" (Māra Poļakova), Epikūra "Vēstules.Atziņas.Fragmenti" (Agnese Gaile un A. van Hofa), V.Jerofejeva "Maskava-Gailīši" (Uldis Tīrons) un H.Halgrīma "101 Reikjavīka" (Dens Dimiņš).
 
Spilgtākā debijā "Literatūras gada balvas 2007" pretendenti ir Agneses Krivades "Bērnība", Ingmāras Balodes "Ledenes, ar kurām var sagriezt mēli" un Ilmāra Šlāpina "Karmabandha".
 
Tiks pasniegtas arī divas balvas par mūža ieguldījumu: Zigmundam Skujiņam par ieguldījumu oriģinālliteratūrā un Jurim Kronbergam par ieguldījumu latviešu literatūras popularizēšanā un tulkošanā citās valodās.
 
Šogad žūrija lēmusi balvas nepiešķirt kategorijās: dramaturģija un literatūrzinātne un literatūrkritika.
 
Literatūras gada balvas par 2007. gada izcilu sniegumu rakstniecībā tiks pasniegtas 15. martā Liepājas Latviešu biedrības namā plkst. 15.
 
Kopš 2001. gada Literatūras gada balva sniedz regulāru vērtējumu norisēm latviešu literatūrā. Arī šogad LRS aicināja izdevniecības, preses izdevumu redakcijas, augstskolas un citas kultūras institūcijas izvirzīt kandidātus balvai, izvērtējot 2007. gada literatūras ražu. Kopumā tika pieteiktas 67 grāmatas un autori.
 
"Literatūras gada balvas 2007" žūrijā šogad darbojas Ieva Kolmane, Ruta Veidemane, Ieva Zole, Jānis Oga, Lita Silova, Tamāra Liseka, Lauris Gundars, Kārlis Vērdiņš, Jānis Elsbergs, Inese Zandere, Monika Zīle un Mudīte Treimane.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA