Rīga, 10. marts, LETA. No šodienas publiski ir pieejama jauna Augstākās tiesas (AT) interneta mājaslapas versija, kas nomainījusi iepriekšējo - 2003. gadā veidoto, aģentūru LETA informēja AT Administrācijas vadītāja Anita Kehre.
Jaunajā mājaslapā, kuras interneta adrese ir jau ierastā "www.at.gov.lv", saglabāta visa iepriekš pieejamā informācija, taču tai ir modernāks dizains, kā arī plašākas informācijas izmantošanas un līdzdarbošanās iespējas. Lai palīdzētu orientēties jaunajā mājaslapā un atrast vajadzīgo informāciju, tai sagatavots arī drukāts ceļvedis "www.at.gov.lv lietotājiem", pastāstīja Kehre.
 
Izveidota arī tikai AT personālam paredzēta iekšlapa "Informācija iekšējai lietošanai", kas būs palīgs ikvienam, kas strādā AT, jo tajā varēs ne vien izlasīt iekšējos paziņojumus un preses apskatus, bet arī izmantot personāla kontaktu katalogu un dokumentu veidnes, iepazīties ar iekšējiem normatīvajiem aktiem un vēl daudz ko citu, pastāstīja Kehre.
 
Sabiedrības informēšanas pilnveidošanas nolūkos atsevišķā izdevumā publicēta arī 58 lappušu brošūra "Latvijas Republikas Augstākā tiesa", kas ir pirmais plašākais informācijas apkopojums par atjaunotās Latvijas AT. Brošūrā izskaidrota AT vieta un loma Latvijas tiesu sistēmā, un tā ir arī ceļvedis tiesu lietu izskatīšanas procedūrā AT departamentos un palātās. Atsevišķa nodaļa veltīta tiesas vēsturei, pastāstīja Kehre, norādot, ka brošūra paredzēta bibliotēkām, mācību iestādēm, kā arī valsts un sabiedriskajām organizācijām.
 
Sabiedrības informēšana un izpratnes par tiesu varu veidošana bija viena no aizvadītā gada AT budžeta prioritātēm. Kā prioritāte tā minēta arī AT darbības stratēģijā 2007.-2010. gadam.
 
 
Jānis Skruzis LETA
Copyright © LETA