Lai popularizētu lasīšanu Valmierā, Latvijas bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļa īstenos projektu "Lasošais valmierietis". Projekta ietvaros norisināsies konkurss bērniem un jauniešiem un tiks sagatavoti divi televīzijas sižeti par interesantākajām bērnu grāmatām un lasīšanu vasaras brīvlaikā.
Valmieras bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre Lolita Dreimane pastāstīja, ka līdz 31. martam izsludināta domrakstu konkursa 1. kārta. 1.-9. klases skolēni tiek aicināti rakstīt domrakstu par kādu no Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes izvēlētajām grāmatām un spēlēt literāru spēli, ko izveidojuši konkursa rīkotāji. Labākie konkursanti aprīlī varēs piedalīties konkursa pusfinālā, kur būs jāparāda iepriekš sagatavots mājasdarbs, jāpilda literāri testi un mutiski jāatbild uz jautājumiem par savu lasītāja pieredzi.
 
Konkursu organizē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Plašāka informācija par konkursu pieejama Valmieras bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļā.
Jāpiebilst, ka projektu "Lasošais valmierietis" finansiāli atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.
 
Papildu informācija:
Lolita Dreimane
Valmieras bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre
Tālr.: 64222512
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.: 28382051