Rīga, 10. marts, LETA. Interneta mājaslapā "www.muzeji.lv" apkopota informācija par 170 Latvijas muzejiem, aģentūru LETA informēja Latvijas Muzeju biedrībā.
Mājaslapu izstrādāja "SigmaNet", dizaina autors ir Agris Dzilna.
 
Mājaslapas mērķis ir vienotā informatīvā telpā mūsdienīgā valodā popularizēt visu Latvijas muzeju radītos pakalpojumus, sniegt ticamu, aktuālu un vispusīgu informāciju sabiedrībai un muzeju darbiniekiem, palīdzēt iekļaut muzejos saglabāto kultūrvēsturisko mantojumu mūsdienu kultūras, izglītības un rekreācijas procesos, veicināt muzeju un sabiedrības sadarbību. Lai stāstītu par muzeju dzīvi, ir izveidots Latvijas muzeju katalogs, kurā ir muzeja, pastāvīgo ekspozīciju un citu aktivitāšu apraksts, darba laiks, darbinieku kontakti.
 
Muzeju var atrast pēc nosaukuma, rajona vai tēmas.
 
Patlaban katalogā ir 170 Latvijas muzeji, kas ir plašākais un jaunākais šāda veida uzziņas avots. Notikumu kalendārā ir gan gaidāmie pasākumi, izstādes un akcijas, gan katras dienas muzeju piedāvājums.
 
Mājaslapā atrodamas tādas sadaļas kā muzeju dzīves aktualitātes, "Muzeju Vēstnesis", kur pieejama ikmēneša Muzeju biedrības laikraksta elektroniskā versija un pedagoģiskās programmas, kas stāsta par to muzeju dzīves daļu, kas ir mazāk pazīstama. Tās ir ziņas par jaunieguvumiem, īpašām akcijām, konferencēm, pieredzes braucieniem, jaunām pedagoģiskām programmām, publikācijām, notikumiem, kā arī cilvēkiem, kas strādā un atbalsta muzejus, par muzeju kopīgajiem pasākumiem, vērtībām un mērķiem. Lai uzklausītu muzeju apmeklētāju viedokli, ir izveidota gan iespēja nosūtīt vēstuli Muzeju biedrībai, izveidot diskusiju, gan arī izteikt publiski savu viedokli.
 
 
Emīlija Kozule LETA
Copyright © LETA