Rīga, 10. marts, LETA. No šodienas līdz 20. martam Latvijā noritēs Frankofonijas dienas, kuru laikā paredzēta īpaša filmu, izrāžu, literāro vakaru un lekciju programma, aģentūru LETA informēja Francijas Kultūras centrā.
Visplašākais pasākumu klāsts Frankofonijas dienu laikā tiks piedāvāts Rīgā, taču dažādi kultūras pasākumi tiks rīkoti arī Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Līvānos, Madonā un Valmierā.
 
Frankofonijas dienas Rīgā sāksies ar beļģu rakstnieka fantastikas un detektīvromānu speciālista Žana-Batista Baronjana lekciju par Žoržu Simenonu, kam sekos Frankofonijas kino ar Francijas, Kanādas un Beļģijas filmām, kas būs skatāmas Andrejsalā "Dirty Deal Cafe".
 
Pasākumu laikā Rīgā notiks arī Žana Fransuā Liotāra grāmatas "Postmodernisma nosacījums" prezentācija, būs arī Francijas Kultūras centra rīkotā Tulkotāju konkursa rezultātu paziņošana un balvu pasniegšana.
 
Frankofonijas dienas Rīgā noslēgsies ar grupas "Karpatt" koncertu Mazajā ģildē.
 
Liepājā Frankofonijas dienas būs veltītas vairāk mūzikai, jo šajā laikā Liepājā norisināsies Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. Speciāla Frankofonijas diena tiks rīkota arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, kur būs skatāma izstāde par Reinjonas salu, notiks lekcija par Reinjonas salas vēsturi un kultūru, kā arī plānotas dažādas radošās darbnīcas.
 
Savukārt Daugavpilī Frankofonijas dienas sāksies Daugavpils universitātē ar Frankofonijas kino. Daugavpils universitātē notiks arī fotogrāfiju izstāde par Franciju, franču komiksu izstāde un radošās darbnīcas.
 
Jēkabpils vakara vidusskolā Frankofoniju dienu laikā būs skatāma filma "Randiņš Belevilā", savukārt Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā notiks izstāde par rakstnieku Alfrēdu Žarī, literāri un mākslinieciskie konkursi, kā arī gaidāma iepazīšanās ar Frankofonijas valstu virtuvi.
 
Savukārt Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitātē notiks īsmetrāžu filmu "Kvebekas pilsētai 400 gadi" un "Beļģu komiksi" prezentācija, bet Jelgavas mūzikas skolā notiks klasiskās mūzikas koncerts.
 
Frankofonijas dienu laikā Līvānu 2. vidusskolā notiks gan īsmetrāžu filmu izrādīšana, gan dažādas izrādes, savukārt Madonā notiks grupas "Karpatt" koncerts un filmu prezentācijas.
 
 
Aila Ādamsone LETA
Copyright © LETA