Rīga, 8. marts, LETA. Portāla "Apollo" sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrību organizētajā izglītojošās datorspēles konkursā "Uzcel Gaismas pili!" uzvarējusi Mazzalves pamatskolas 9. klase, aģentūru LETA informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Deniss Kolosovs.
Par izcīnīto 1. vietu Mazzalves pamatskolas 9. klase balvā no "Lattelecom" veikaliem saņems LCD televizoru un DVD atskaņotāju.
 
2. vietu izcīnīja Mazzalves pamatskolas 5. klases komanda, savukārt 3. vietā ierindojās Balvu rajona Viļakas pamatskolas 6. klases komanda.
 
Kopumā datorspēles sacensībās piedalījās 144 Latvijas skolu 5. līdz 9. klašu komandas.
 
Datorspēle tika izdota pagājušā gada oktobrī. Tās galvenie varoņi ir modernizēti latviešu literatūras tēli un autori - Lāčplēsis, Princese, Rainis, Čaks un citi, savukārt darbība notiek virtuālā Gaismas pilī - iecerētajā LNB ēkā.
 
Sacensību mērķis ir veicināt izglītojošo datorspēļu popularitāti pamatskolas audzēkņu vidū, palīdzēt skolēniem apgūt latviešu folkloru un latviešu autoru dažādos laikos rakstīto literatūru.
 
Datorspēle bez maksas pieejama portāla "Apollo" spēļu sadaļā.
 
Datorspēles projekta idejas autors un pasūtītājs ir LNB Atbalsta biedrība, un tā tapusi ar "Lattelecom" atbalstu. Spēles izveidi atbalstījis arī Valsts kultūrkapitāla fonds, UNESCO, Kultūras ministrija un Pasaules brīvo latviešu apvienība.
 
 
Aldis Bulis LETA
Copyright © LETA